Auto Bonda? Tak, tak, wiemy, to Aston Martin. Od niemal 50 lat, odkąd Sean Connery poprowadził srebrnego DB5 w obrazie „Goldfinger„, brytyjska marka pozostaje wierna swojemu najlepszemu agentowi (a najlepszy agent tylko kilka razy zdradził ją z BMW).
Ale auto PRAWDZIWEGO Bonda? Tego, którego spora część fanów uważa za najlepszego aktora serii? Auto… Daniela Craige’a?
20 kwietnia na aukcji Christie’s „The Exceptional Sale” pojawi się 007 Aston Martin Vanquish, jaki marka wyprodukowała i przygotowała specjalnie dla aktora grającego Agenta Jej Królewskiej Mości. Aston Martin wyprodukował dokładnie 100 sztuk tego modelu, ale ten jeden został wyposażony zgodnie z gustem i życzeniami Daniela Craiga. Marek Reichman, dyrektor kreatywny firmy i człowiek stojący za DB10 (model jeżdżący w „Spectre”) osobiście trzymał pieczę nad tym właśnie egzemplarzem. Nosi on (oczywiście) dumny numer 007, jest w kolorze ciemno niebieskim, a jego wnętrze pokrywa jasno niebieska skóra.
Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany amerykańskiej organizacji charytatywnej “The Opportunity Network”, która opiekuje się uczniami z uboższych środowisk i pomaga im w dostaniu się na studia. Daniel Craig z małżonką, Rachel Weisz patronują organizacji. „Ten Aston Martin jest arcydziełem inżynierii samochodowej, która daje niezwykłą przyjemność w prowadzeniu. Pomimo że będzie mi go brakować, to pieniądze bardzo przydadzą się “The Opportunity Network”, powiedział Craig.
Auto będzie można podziwiać na wystawie salonu Christie’s w Los Angeles pomiędzy 27 lutego a 3 marca. Chętni do licytacji powinni przygotować się na wydatek około 600 tysięcy dolarów.
Być może uścisk ręki Bonda będzie miłym dodatkiem.

Nowy film z Danielem Craig’em jako 007 pojawi się w kinach w listopadzie 2019 roku.