Ko Samui jest trzecią pod względem wielkości wyspą Tajlandii o powierzchni 280 km2. Tytułowe 9 mil zajmuje tam W Retreat Koh Samui – jeden z 500 hoteli znajdujących się na tym skrawku lądu. Dlaczego warto przyjechać akurat tam, a nie do któregokolwiek z pozostałych 499 kurortów?

W Retreat Koh Samui to ośrodek, w którym zręcznie odwrócono role pór doby: tu dzień służy do relaksu i regeneracji sił fizycznych oraz duchowych, a noc to pora na celebrowanie. Czego? To zależy od indywidualnego gustu i nastroju, bo wybierać można między romantycznymi chwilami spędzonym na plaży, energetyzującymi imprezami w nocnych klubach czy spokojnym podziwianiem zachodu słońca w hotelowej kafejce. Tym, którzy dzień wolą spędzać równie dynamicznie, jak noc, kurort oferuje mnóstwo atrakcji, przede wszystkim wodnych, w tym szczególny rarytas: zwiedzanie znajdującego się w sąsiedztwie Morskiego Parku Narodowego Ang Thong z fantastycznymi rafami koralowymi. Miłośnicy spacerów mogą wybrać się do miejsca, gdzie samotnie stoją Babcia i Dziadek – masywne, fantastyczne formacje skalne, a pasjonaci kulinariów – skorzystać z oferty doskonalenia umiejętności przygotowywania smakołyków pod okiem szefów restauracji w kurorcie. Lokale oferują tu urozmaicone menu, w tym tematyczne posiłki, jak np. kulinarna Zmysłowa Noc. Tym, którzy wolą kontemplacje religijne, zaleca się odwiedzenie klasztoru w Ang Thong słynącego z największego w Tajlandii posągu Buddy w kolorze złota.

Żądni bardziej egzotycznych klimatów mogą wybrać się do Fisherman Village – to położona zaledwie 5 minut od hotelu ulica, która co piątek zamienia się w hałaśliwe, kolorowe targowisko, gdzie można zobaczyć i kupić wszystko: od chrupiących chappulines, czyli smażonych odnóży szarańczaków podobnych do koników polnych, po tresowane małpy. Podobnie interesujące miejsce handlowe znajduje się – również pod chmurką – w leżącym 15 minut od ośrodka Chaweng – centrum życia nocnego, w którym funkcjonuje, także za dnia, niezwykła Chaweng Walking Street – ulica handlowa, po której spaceruje się z drinkiem w ręku.

W Retreat Koh Samui oferuje zakwaterowanie we wspaniałych apartamentach z widokiem na ocean bądź skupionych na bujnej, tropikalnej zieleni. Koszt noclegu to 2000-2700 zł.

www.wretreatkohsamui.com