W Polsce termometry za oknami co dzień pokazują coraz wyższe temperatury, czas myśleć o wakacjach. Jeżeli należysz do grupy jeszcze bardziej ciepłolubnych, to może warto zastanowić się nad dalekim wyjazdem?

Dzisiaj proponujemy Mozambik, a dokładniej mówiąc leżącą w niedalekiej odległości (zaledwie 30 kilometrów od wybrzeża) wyspę Bazaruto, gdzie Minor Hotel Group and Rani Investment otworzyła właśnie swój nowy obiekt, a dokładniej mówiąc przejęła dotychczasowy Indigo Bay Resort&Spa, jednocześnie zmieniając nazwę na Anantara Bazaruto Island Resort & Spa.

Hotel ten, zlokalizowany na terenie Bazaruto Archipelago National Marine Park, otoczony turkusowym Oceanem Indyjskim i pięknymi, białymi plażami z rozłożystymi palmami, jest prawdziwym rajem, podobnie zresztą jak cała wyspa. Oferuje 44 wille zaprojektowane tak, aby stanowiły harmonijne uzupełnienie otoczenia i wyposażone we wszystko co potrzebne, aby komfortowo spędzić czas. Niektóre mają prywatne baseny, albo znajdują się przy samym oceanie, dzięki czemu zaraz po przebudzeniu możemy skorzystać z morskiej kąpieli.

Hotel przygotował również liczne udogodnienia dla wszystkich odwiedzających, zarówno tych szukających mocnych wrażeń (windsurfing, nurkowanie, narty wodne), jak również dla rodzin z dziećmi (specjalny basen, jazda konna po nabrzeżu, pokój zabaw) i osób szukających okazji do podziwiania piękna przyrody (wyprawy morskie z możliwością obserwowania delfinów i wielorybów, wycieczki w głąb wyspy będące okazją do poznania lokalnej fauny i flory czy też romantyczne rejsy o zachodzie słońca). Po dniu pełnym wrażeń goście mogą zrelaksować się w hotelowym SPA, albo na tarasie swojej willi podziwiać piękno okolicy. Nie zabraknie tu również atrakcji dla wielbicieli dobrej kuchni, gdyż hotel oferuje wiele różnych przysmaków w unikalnej oprawie, jak barbecue na plaży czy też romantyczne kolacje nad brzegiem oceanu, a dla tych którzy chcą poznać sekrety hotelowych szefów kuchni – lekcje gotowania. Warto wspomnieć również o tym, że hotel posiada w swojej ofercie możliwość organizacji ślubu. Ceny za noc zależą oczywiście od typu wybranej willi, ale koszt standardowej wersji zaczyna się od 750 euro za dwie osoby.