Po sezonie urlopowym przybywa ludzi, którzy zakochali się naszym Gdańsku i postanawiają tutaj osiąść. Znaleźć pracę. Mieszkanie. Swój dom. A my podpowiadamy, co ciekawego oferuje Gdańsk.

Od koszmarów nie należy zaczynać wspólnego życia. Ani zaczynać nowego życia. A nowe życie w Gdańsku będzie bogatsze od poprzedniego. Gdańsk to magiczne miasto. Miasto, które mieszkańcy uwielbiają. To nie tylko letnie imprezy i całoroczne bogate życie studenckiej metropolii. To miasto z chłonnym rynkiem pracy, pełne perspektyw i możliwości. Dlatego wielu ludzi zastanawia się, czy nie rzucić wszystkiego i nie wyjechać.. nie, nie w Bieszczady, ale do Gdańska? Nad morze? Tam, gdzie na ulicach czuć słony posmak morza? Jakiekolwiek pobudki nami kierują, to Gdańsk wart jest zmiany życiowych planów i celów.

Dlaczego warto przeprowadzić się do Gdańska?

Dlaczego warto przeprowadzić się do Gdańska? Po pierwsze, Gdańsk zachwyca komunikacją miejską. Chociaż SKM-ce daleko do metra, to rozwiązanie, jakim jest kolej miejska, jest idealne dla mieszkańców. Regularne przejazdy, możliwość szybkiego w miarę i bezstresowego przemieszania się między miastami Trójmiasta może budzić podziw i zazdrość innych miast.

Gdańsk słynie z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz moren. To pozwala na pagórkowate krajobrazy nad morzem, zielone doliny i wysokie wzgórza, porośnięte bukowym borem, który jesienią jest szczególnie piękny, Osiedla leżą na skraju lasów, tuż pod wysokimi wzgórzami. Dla kontrastu, pobliskie Żuławy, równe i płaskie po widnokrąg.

Niby Gdynia lub Gdańsk nie są plażowymi kurortami, a ich plaże do najpiękniejszych w kraju nie należą, to jednak ich bliskość dla mieszkańców miast jest oszałamiająca. Tramwajem można dojechać na plaże, a w Gdyni dojść do niej spacerkiem z pobliskich domów czy bloków. Masz dwa w jednym – duże miasto, piękne bulwary i nadmorskie plaże.

Zapach portu, soli i morza

Zapach portu, soli i morza. Teoretycznie, stocznia i porty Gdyni i Gdańska przestały spełniać swoją rolę, ale jednak są plany rewitalizacji tych terenów, a dzięki rewitalizacji, zyskują one nowe życie. Do tego niepowtarzalna starówka Gdańska, inna niż wszystkie starówki polskich miast, wyraźnie niosąca wpływy Hanzy, pełna cegły, pruskiego muru, białego tynku, położona w sieci kanałów i nad unikatowym nabrzeżem Motławy. Unikat. Pełen turystów o każdej porze roku. Zamiast więc być turystą, lepiej mieć to na co dzień. Na co dzień podziwiać brukowane uliczki i gotyckie kościoły Gdańska, na co dzień mieć orłowskie klify w Gdyni, klimat Sopotu i Monciaka, urok Oliwy. To mało? Na wyciągnięcie ręki mieszkańcy Trójmiasta mają romantyczne, nadmorskie zachody słońca, terapeutyczne spacery morską plażą, jod, brom, wapń, magnez, sztormy, zamarznięte fale i gorące plaże, czy morski przekrój w całej rozciągłości.

Są inne powody przeprowadzki do Gdańska i Trójmiasta

Są inne powody przeprowadzki do Gdańska i Trójmiasta. Powody, dla których ludzie postanawiają się tutaj przeprowadzić z innych miejscowości naszego kraju. To rozbudowująca się infrastruktura rowerowa, co pozwala dojechać do pracy rowerem. To również szansa na zamieszkanie w ekskluzywnej, prestiżowej miejscowości, a na głowę Gdańsk bije Sopot, gdzie ceny mieszkań z rynku wtórnego są wyższe niż w Warszawie.

Dla osób, które pożądają kultury, Trójmiasto posiada bogatą i oryginalną ofertę kulturalną. Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Jarmark Świętego Dominika, festiwale muzyczne w Sopocie, Opera Leśna, Festiwal Filmów Fabularnych i szereg innych, wszystkich wymienić nie sposób. Trójmiasto kulturą stoi.

Dla rodziców ważna jest oferta edukacyjna w gdańsku. Przedszkola i szkoły państwowe, prywatne, zajęcia dodatkowe. Bogactwo. Zajęcia z japońskiego? Czemu nie? Do tego szkoły wyższe, również te o wyjątkowej renomie, jak Akademia Morska w Gdyni, Politechnika Gdańska, AWFiS, Uniwersytet Gdański, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni i inne, w których uczy się ogromna rzesza żaków z całej Polski.

W Trójmieście łatwo znaleźć pracę, żyje się inaczej, ale nie zawsze łatwo. Jednak to miasta nowych możliwości i szans, do tego piękne, położone nie tylko nad morzem, ale i w okolicy malowniczych Kaszub, z portem lotniczym i morskim, doskonale skomunikowane z resztą świata.

Czego chcieć więcej?

Autor artykułu:Unknown
Artykuł został przygotowany przez firmę Relokum Przeprowadzki z Gdańska oferującą przeprowadzki na terenie kraju i zagranicy.