Podobno picie rumu do południa nie powoduje, że człowiek staje się alkoholikiem, tylko piratem.

Jeśli to prawda, to firma Holidays Please proponuje nam prawdziwy piracki rejs. Wycieczka, która w katalogu ofert jest nazwana „Ultimate Drink Connoisseurs’ Holiday”, to luksusowe tournée po 10 miejscach, w których będzie można spróbować najbardziej luksusowych alkoholi świata.

Ostrzegamy jednak, że może to być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ wycieczka trwa aż 40 dni.

Podróż rozpoczyna się w Londynie, gdzie na uczestników czekają trzy noce w słynnym Corinthia Hotel a wieczory w barze Salvatore w Playboy Clubie, w Park Lane lub w Mayfair. Następnym punktem na trasie jest Frankfurt, gdzie nocuje się w hotelu Jumeirah. Jedną z atrakcji frankfurckiej części wycieczki jest wizyta w  Zell (Mosel), gdzie produkuje się Egon Muller Riesling, w planie jest zwiedzanie winiarni i degustacja.

Z Frankfurtu przenosimy się do Bordeaux, gdzie będzie móżna zobaczyć najsłynniejszą gorzelnię w Cognac, której wszystkie koniaki świata zawdzięczają swoją nazwę. Następny przystanek to Lyon – tam atrakcją jest wino Henri Jayer Richebourg Grand Cru z rocznika 1978, którego butelka jest obecnie warta ok. 25 tysięcy dolarów.

Impreza w Monako jest zapowiadana jako największa w trakcie całej wycieczki – trzy noce w hotelu Hermitage i wizyty w najlepszych klubach, w których spotyka się światowej sławy milionerów, aktorów i celebrytów. Tu na uczestników wycieczki czeka najdroższy szampan świata– Armand de Brignac ‘Dynastie’, którego butelka kosztuje 330.000 funtów.

Następny w kolejce jest Dubaj, gdzie wizyt alkoholowych jest nieco mniej, ale za to można odpocząć na plaży i pozwiedzać.

Z Dubaju leci się do Singapuru, co oznacza odmianę zarówno w kuchni, jak i w alkoholach, które spożywa się w miejscowym The Long Bar. Z kolei w Melbourne turyści skosztują między innymi najdroższego koktajlu świata (12,5 tysięcy dolarów). Kolejny przystanek to Las Vegas, gdzie obok alkoholu istotne są również miejscowe rozrywki hazardowe.

Wycieczka powoli zbliża się do końca, po nocy w Nowym Jorku następuje powrót do Londynu.

Koszt wyprawy może przyprawić o zawrót głowy, ponieważ jednoosobowy bilet kosztuje 750.000 funtów. Niestety, nie opublikowano na razie żadnych szczegółowych wspomnień uczestników takiej wycieczki.

Być może niczego nie pamiętają…