Nikogo nie trzeba przekonywać, że zamiana samochodu na rower niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych. Ci, którzy chcą pójść krok dalej i być jeszcze bardziej eko, powinni skorzystać z oferty Zuri Bamboo Bike. Co więcej, kupując rower tej firmy wspomagamy również mieszkańców Afryki, którzy mają pracę właśnie dzięki produkcji bambusowych rowerów.

Chociaż może się to wydawać nieprawdopodobne, bambus jest doskonałym materiałem budulcowym przy produkcji jednośladów. Jest lekki i bardzo wytrzymały, a to podstawowe warunki, które musi spełniać materiał wykorzystywany przy produkcji rowerowej ramy. W Afryce, gdzie powstają rowery Zuri, bambus jest powszechnie dostępny, co przekłada się na niskie koszty produkcji. Nie należy jednak obawiać się, że w dążeniu do obniżenia kosztów, pracownicy zajmujący się wytwarzaniem bambusowych rowerów są wykorzystywani. Wręcz przeciwnie – Zuribikes to jedna z niewielu firm, które stawiają sobie za punkt honoru sprawiedliwe i uczciwe traktowanie swoich pracowników. Produkcja rowerów zapewnia zatrudnienie Zambijczykom, którzy mają niewielkie szanse na znalezienie pracy. Tymczasem produkcja rowerów z bambusa jest procesem wieloetapowym, wymagającym zaangażowania pracowników już na etapie hodowli rośliny. Bambus jest rośliną rosnąco niezwykle szybko, po ścięciu zostaje zaimpregnowany i pozostawiony do suszenia na 2 miesiące. Tyczki bambusowe są następnie ręcznie wybierane, testowane a najlepsze trafiają do kolejnego etapu składania. Części najbardziej narażone na zużywanie, jak głowka ramy, są wzmacniane od wewnątrz tubami aluminiowymi. Każda rama może być wykonana indywidualnie, zgodnie z życzeniem kupującego. Rezultatem 50 godzin wytężonej pracy jest rower – jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany a jednocześnie spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa.

A co najważniejsze, kupując Zuri Bamboo Bike mamy świadomość, że zapewniamy pracę przynajmniej kilkunastu mieszkańcom Zambii.

Rowery można kupić na zuribikes.com, ceny zaczynają się od 2099 euro.