Szwajcarska marka Hublot kojarzy nam się przede wszystkim z eleganckimi zegarkami  dla Panów, choć w dobie równouprawnienia marketingowcy podkreślają, że firma oferuje również czasomierze damskie. Rzeczywiście tak jest, choć jak dotąd linie damskich zegarków mogły się kojarzyć raczej z pomniejszonymi wersjami tych męskich.

Tym razem jednak projektanci poszli o krok dalej. Stworzony przez nich zegarek Broderie Sugar Skull, należący do serii Big Bang, świadczy o dużej wyobraźni, ale również odwadze Szwajcarów.

Zdecydowanie postawiono tym razem na bardzo tradycyjnie pojmowaną kobiecość. Źródłem inspiracji dla cyferblatu, zdobień koperty i paska stał się tradycyjny haft z regionu Saint-Gall, który na początku XX wieku stał się jednym z najbardziej znanych symboli Szwajcarii. O jego stałej popularności świadczyć może fakt, że podczas jednego z oficjalnych wystąpień u boku swego męża, Michelle Obama zdecydowała się na założenie kreacji stworzonej w oparciu o taki właśnie wzór.

Haft wykorzystany przez projektantów Hublota jest nieco bardziej odważny, niż stonowana sukienka małżonki amerykańskiego Prezydenta. Zestawiono ze sobą kilka odcieni: turkusowy,różowy, granatowy, fuksję, żółty, pomarańczowy i fioletowy. Haftowany jest cały cyferblat, przez co zegarek wygląda niezwykle. Wypukłość haftu dodaje mu charakteru. Haft wykonano syntetyczną nicią z materiału o nazwie lurex. Podobne zdobienie znajduje się na pasku, dzięki czemu zegarek jeszcze bardziej rzuca się w oczy.

Godziny są zaznaczone przez 11 rubinowych spineli, nie oznaczono godziny 12. Takie same minerały w liczbie 36 zdobią czarną ceramiczną obudowę zegarka. Spinel jest naturalnym kryształem o ostrokrawędzistym kształcie. W dawnych wiekach mylony był z rubinem, nazywano go również karbunkułem.

Ustalenie ceny zegarka okazało się niemożliwe. Na pytanie o możliwość zakupu Broderie Sugar Skull odesłano nas do oficjalnego butiku firmy w Dubaju, który ma go obecnie na sprzedaż.