Z miłości do butów Carrie Bradshaw, ikona „Seksu w wielkim mieście”, ulokowała 40 tysięcy dolarów w niebotycznie wysokich szpilkach. I raczej trudno się dziwić, że grająca ją Sarah Jessica Parker też uległa słabości Carrie, tyle że nieco w innej formie. Aktorka zaprezentowała światu swoją debiutancką kolekcję butów.

Smak, styl i ponadczasowa elegancja, na dodatek z polskim akcentem – oto najkrótsza charakterystyka kolekcji SJP inspirowanej modelami mistrzów tworzenia obuwia.

Ów polski akcent to buty o nazwie Pola: czarne, o wyrazistych kształtach, lecz jednocześnie wyjątkowo subtelne szpilki, które Sarah Jessica Parker wraz z marką Nordstrom zaprojektowała dla upamiętnienia Poli Negri – wspaniałej aktorki kina niemego. Inne modele z tej linii noszą bardzo kobiece imiona: Alison, Carrie, Etta… – w sumie 30 różnych propozycji na różne okazje: na sięgających chmur szpilkach (a jakże!) lub nieco niższym obcasie albo na całkiem płaskim; kolorowe, efektowne, seksowne lub na co dzień; praktyczne i zabójczo piękne. Wszystkie zaprojektowane z myślą o milionach kobiet, a nie o wąskim, niszowym gronie czy o fanatycznych miłośniczkach butów.

Sarah Jessica Parker, projektując swoją debiutancką kolekcję, konsultowała się z doświadczonymi w tej dziedzinie kolegami, w tym z George Malkemusem, pełniącym funkcję CEO marki Manolo Blahnik. I pewnie dzięki tej właśnie współpracy udało się stworzyć model, który jest odzwierciedleniem zachwytu filmowej Carrie do kultowych szpilek Blahnika: klasyczne, głęboko wycinane pantofle z filuternie prowadzonym na skos paseczkiem.

Debiutancka kolekcja SJP to nie tylko buty. To także torebki i trencze. Całość zostanie zaprezentowana przez Nordstrom już 28 lutego. W sklepach będzie można kupić buty w cenach od 195 do 495 dolarów. Każda para będzie wyjątkowa, bo Sarah dołączyła do butów wstążkę do włosów – ma to być hołd oddany wspomnieniom z dzieciństwa, kiedy tego typu ozdoby nosiło się codziennie, jak buty.

www.shop.nordstrom.com