Pomimo że Kościół w Polsce, delikatnie mówiąc, nie przepada za tym świętem, nie da się ukryć, że wpisało się już ono w pejzaż osiedli, gdzie dzieciaki biegają z krzykiem “cukierek albo psikus” oraz sklepów z akcesoriami i przebraniami. Ci, którzy nie przepadają za zimnym wieczorem na dworze, a tym bardziej za najmodniejszym ponoć w tym roku strojem- kombinezonem chroniącym przed groźnymi zakażeniami bakteryjnymi typu ebola, mogą spokojnie rozsiąść się przez telewizorem i wybrać jedną z naszych propozycji. Oto przegląd najlepszych filmów na Halloween, które spokojnie można obejrzeć z dziećmi.

Gnijąca Panna Młoda (Corpse Bride), w reżyserii Tima Burtona, z jego ulubionym duetem czyli Heleną Bonham Carter oraz Johnnym Deppem. Film o meżczyźnie, który pomyłkowo żeni się z trupem (to możliwe tylko u Burtona).

Miasteczko Halloween (The Nightmare Before Christmas). Znów Tim Burton (z 1993 roku) w jeszcze lepszej formie. Szkielet Jack Skellington mieszka w miasteczku, w którym wszyscy kochają Święto Zmarłych. Problemy zaczynają się, kiedy trafia on do świata, gdzie panuje…Boże Narodzenie.

Rodzina Addamsów (The Addams Family). Wampiry, strzygi i upiory, a wszystko to w jednej, przesympatycznej i kochającej się rodzince. Plus tango  Raula Julii i Anjeliki Houston- historyczne!

Hokus Pokus (Hocus Pocus). Nieco zapomniany, ale doskonały film na ten wieczór. Bette Middler, Sarah Jessica Parker i Kathy Naijimi jako trzy siostry czarownice, stracone w Salem w XVIII wieku i powracające z planem zemsty