Christian Dior wizjoner mody, twórca pięknych zapachów i wyrafinowanej biżuterii, od początku istnienia marki toruje drogę wyrafinowanej elegancji, według której ślepo i z zaufaniem podąża cały świat. W wyznaczaniu trendów, stymulantem była i jest kobieca osobowość, kwiaty z ich królową na czele – różą i sztuka ze słabością do impresjonizmu.

Tym razem jednak projektanci Diora ruszyli w daleką podróż, zresztą nie po raz pierwszy obierając kierunek Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie w skomplikowanej technice układania papieru dostrzegli elementy warte zainteresowania. Owocem tej wędrówki jest kolekcja Dior Grand Soir Origami, złożona z pięciu zegarków o numerach od 27 do 31.

Zabawa z origami w roli głównej toczy się na tarczy wykonanej z masy perłowej o średnicy 33 mm. Rzecz jasna surowcem nie jest papier, a różnorodne kamienie szlachetne, o rozmaitych formach. Symetrycznie ułożone szafiry, diamenty, akwamaryny, rzadkie minerały spinel, granaty minerałów spessartyn i zielone tsavoryty przybrały kształty trójkątów, rombów, trapezów, wąskich prostokątów tworząc efekt trójwymiarowy. Na uwagę zasługuje też ciekawe zestawienie kolorystyczne drogich kamieni z paskami w kilku kolorach, o gładkiej i lśniącej powierzchni.

Cena zegarków z kolekcji Dior Grand Soir Origami dostępna jest na życzenie.