Pamiętacie powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”? Główny bohater angielski dżentelmen – Fileas Fogg założył się ze swoimi znajomymi o 20 000 funtów szterlingów, że objedzie świat w 80 dni. Fogg wygrywa zakład i zdobywa serce Aoudy, którą w finale książki poślubia. Ach, co to była za książka! Trzymająca w napięciu, nieprzewidywalna i na tyle ciekawa by powstała jej niejedna ekranizacja.

Dzisiaj świat można przemierzyć nie pieszo, nie pociągiem czy statkiem, ale prywatnym samolotem i nie w 80 dni, a niespełna miesiąc. „Around The World In 25 Days On A Private Jet” to wycieczka organizowana przez Intrav, a czym różni się od ofert zwykłych biur podróży? Chyba wszystkim!

Zacznijmy od samolotu – prywatny odrzutowiec Boeing 757 z wygodnymi, skórzanymi  fotelami z masażerem, mini-barem i bezprzewodowym internetem zabiera w miejsca w jakich jeszcze nie byłeś. Floryda, BrazyliaChile, Bora Bora, Australia, Birma, Japonia, Indie, Turcja oraz Maroko – te wszystkie piękne kraje są do zwiedzenia podczas wycieczki. W każdym z nich przewidziany jest nocleg w najbardziej ekskluzywnych hotelach pięciogwiazdkowych. A przygody? Jak zapewnia organizator – tych także nie zabraknie!

To 25 dni z życia oddane w ręce profesjonalistów i to za niemałą cenę, bo wycieczka kosztuje 100 tysięcy dolarów (i jedynie 50 osób jednocześnie może w niej brać udział). Intrav zaplanowało 12 różnych wycieczek, pierwsza z nich już się odbyła, kolejna zaczyna się 8 września. Choć do września jeszcze miesiąc, to zostały jedynie miejsca na liście rezerwowej. Kolejne wycieczki zaplanowano na 2015 i 2016 r.