Dzieci lubią zmiany, dlatego wprowadzanie nowych elementów wystroju do ich pokojów to nie lada frajda. Jednak wyzwaniem ponad możliwości wielu opiekunów było sprostanie dziecięcej prośbie o częstą modyfikację wyglądu dywanu. Było, ponieważ dzięki genialnej w swej prostocie kolekcji ZIP RUGS wygląd dywanu można zmieniać tak szybko, jak obrazy w kalejdoskopie.

ZIP RUGS wymyślił designer Alberto Sanchez z pracowni Mut Design znajdującej się w malowniczej hiszpańskiej Walencji. Bazą dla dywanu są kilkumetrowej długości barwne szarfy, wykonane z miłej w dotyku, 100% naturalnej wełny. Szarfy składa się według wzoru przypominającego schemat wiązania krawatu lub wyplatania warkocza. Różne wersje kolorystyczne tworzone z tego samego zestawienia kilku szarf powstają w zależności od tego, jak ułoży się poszczególne pasy wełnianej tkaniny.

Uzyskana barwna mozaika geometrycznych wzorów może posłużyć dziecku jako samodzielny dywanik, ale można też pojedyncze dywaniki łączyć ze sobą przy pomocy zamka błyskawicznego i tworzyć większą powierzchnię do zabaw na podłodze. ZIP RUGS dostarczają milusińskim jeszcze jednej frajdy: w załamaniach szarf tworzą się sekretne schowki na skarby. Dorośli zaś z niekłamanym zadowoleniem przyjmują fakt, że tkaninę tworzącą dywany modułowe ZIP RUGS można czyścić i prasować – dzięki temu nawet po pysznej zabawie, której efektem będą tęczowe plamy na dywaniku i zagnieciona materia, nie powinien pozostać żaden ślad.

Składanie długich szarf w geometryczną mozaikę to generalnie zadanie dla dorosłych, jednak poradzi sobie z tym także starsze dziecko. Tworzenie dywanika może stać się przyczynkiem do wspólnej, wielkiej rodzinnej zabawy, a dziecko przy okazji może nauczyć się wyplatanek.

www.mutdesign.com