Hoshinoya Karuizawa Resort w prefekturze Nagano w Japonii bez wątpienia można uznać za jedno z najpiękniejszych i najdoskonalszych miejsc do wypoczynku na świecie. Ośrodek stanowi doskonałe połączenie luksusu, ekologii, funkcjonalności i wygody, a uroku dodaje mu niezwykle malownicze otoczenie.

Ten położony u stóp wulkanu kurort mógłby nigdy nie powstać, gdyby nie odkrycie gorących źródeł, jakiego dokonano dokładnie 100 lat temu. Kiedy zaś okazało się, że termalne zasoby służą zdrowiu, do doliny, w której obecnie leży Hoshinoya Karuizawa Resort, zaczęły ściągać tłumy turystów. Obecnie ten słynący z urody i walorów przyrodniczych rejon co roku odwiedza kilka milionów gości. Przyciągają ich tu termy – również te publiczne, obwarowane nakazem oddzielnego kąpania się nago przedstawicieli płci męskiej i żeńskiej, niezwykłe widoki, bogata szata roślinna mieniąca się cudnymi kolorami w czasie jesieni oraz perspektywa prawdopodobieństwa bezpośredniego spotkania z największym drapieżnikiem z tamtych terenów: azjatyckim niedźwiedziem czarnym, odpowiednikiem amerykańskiego baribala. To z powodu niedźwiedzia działają tu różne inicjatywy edukacyjne i turystyczne, podczas których uczestnicy dowiadują się sporo o samym zwierzęciu i sposobach zachowania się w razie spotkania oko w oko.  Słuszność teorii można sprawdzić w praktyce, czyli podczas wycieczek do rewirów odwiedzanych przez te czarne kolosy.

Karuizawa słynie z powiązań ze sportem – to jak na razie jedyne miasto na świecie, w które gościło uczestników Igrzysk Olimpijskich Zimowych oraz Letnich. Miejscowość pozostaje nadal wierna sportowym i międzynarodowym tradycjom – na ten rok przewidziano tam otwarcie szkoły z internatem dla studentów z całego świata.

Ci, którzy zatrzymają się w Hoshinoya Karuizawa Resort mogą liczyć na kwaterunek w miejscu  pozbawionym zbytku, ale nie dobrze pojętego luksusu i nowoczesnych udogodnień: w domkach z drewna cedrowego i kamienia położonych tuż nad taflą ciepłego akwenu. W kurorcie wszystko podporządkowane jest celowi nadrzędnemu, czyli ekologii skoligaconej z ekskluzywnością. Goście mają do swojej dyspozycji całkowicie prywatne przestrzenie, odgrodzone od świata zewnętrznego ogromnymi oknami i szklanymi, przesuwanymi drzwiami. W każdym domku jest wanna z dostępem do termalnej wody, aby można było cieszyć się dobrodziejstwem gorących źródeł 24 godziny na dobę.

Ceny za nocleg zaczynają się od 1880 złotych.

www.hoshinoresort.com/hoshinoya_karuizawa