Marzy ci się urlop pośród czerwonych skał Arizony, kiedy dzień spędza się na wycieczkach śladem Indian, a później na basenie lub w imponującym spa? Najlepszym miejscem do tego jest Enchantment Resort Spa w mieście Sedona.

Cały ośrodek zajmuje nieco ponad 28 hektarów i otoczony jest nie tylko pięknymi, typowymi dla tego miejsca skałami, ale także równie imponującymi lasami, które sprzyjają wycieczkom. Enchantment Resort dla gości organizuje m.in. wycieczki śladami  Indian, którzy kiedyś licznie zamieszkiwali te rejonu – w planie jest zwiedzanie jaskiń i wycieczki po skałach czy granie na flecie. Wielbiciele sportu mogą z kolei oddać się grze w golfa, na jednym z najpiękniej położonych pól golfowych w Ameryce.

Również dzieci znajdą coś podobnego dla siebie, bo podczas Coyote Camp nauczą się tkactwa, rzeźbienia oraz obserwowania gwiazd. Dowiedzą się także sporo na temat zwierząt i roślin, które można znaleźć w tym miejscu, a wszystko to oczywiście w klimacie Indian.

Po wyczerpującej wycieczce warto odwiedzić pobliskie Mii Amo Spa, które zostało w tym roku uznane jako drugie najlepsze spa na świecie. Każdy w nim znajdzie coś dla duszy i ciała, ale oprócz licznych zabiegów goście Enchantment Resort mogą także skorzystać z basenów, fitness, jacuzzi czy sauny, a nawet… nauczyć się zdrowego gotowania! Co ciekawego, interesującą nazwę spa wzięło od indiańskiego słowa oznaczającego podróż – w tym przypadku to podróż wybitnie przyjemna i odprężająca.

Dziedzictwo Indian można także zauważyć w samych pokojach w ośrodku. Enchantment Resort oferuje kilka rodzajów pokoi oraz apartamentów, ale w każdym z nich widać inspirację indiańską kulturą. Spać można także w samym spa, gdzie znajdziemy kolejne szesnaście apartamentów. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że jest to najlepsze miejsce do poznania prawdziwej Arizony?

www.enchantmentresort.com