Biżuteria od Tiffany’ego jest esencją luksusu i elegancji. Marka, odkąd powstała w 1837 roku, stawia na najwyższej klasy cenne kamienie, złoto najwyższej próby oraz inne niezwykłe projekty, również z mniej szlachetnych metali, zawsze jednak pozostając w gronie najlepszych w swej dziedzinie.

Od ponad 30 lat Paloma Picasso, francusko – hiszpańska projektantka mody oraz córka Pabla, tworzy biżuteryjne dzieła sztuki, specjalnie dla Tiffany’ego. Były już linie  Marrakesh, Venezia, Calife… Przy tworzeniu ostatniej kolekcji artystka skorzystała z botanicznych inspiracji a dokładniej z gai oliwnych rosnących w jej ogrodzie w Maroku. Paloma mówi: „Biżuteria miała być hołdem dla ogrodów, jako ostoi ciszy i spokoju. Dlaczego drzewo oliwne? Bo nigdy się nie zmienia, co oznacza, że jego liście nie opadają. Żyje z tobą, a ty masz jego piękno przez cały rok”.

Kolekcja autorstwa Palomy Picasso o nazwie Olive Leaf należy do jej najbardziej poetyckich, romantycznych ale i naturalistycznych dzieł. Gałązka oliwna ustrojona w blasku 18-karatowego złota olśni każdą miłośniczkę wyrafinowanego piękna. W kolekcji znajdziemy wspaniały kamień Rubellite w kolorze marokańskiej róży, zielone Tsavorites, kamienie Peridot i , oczywiście, diamenty. Wszystkie potraktowane z należytym szacunkiem, skrupulatnie oszlifowane, osadzone z najwyższą dbałością o szczegóły, przez które fantazyjnie przenika rozproszone światło. Jest subtelnie, elegancko i bardzo kobieco.

Całość kolekcji zaklęta jest w gałązce oliwnej. Widzimy ją wszędzie. W naszyjniku ze złota misternie i splecionym tworząc ażurową wersję delikatnych listków. Podobną kompozycję prezentuje arabeskowa bransoletka. Na uwagę zasługują kolczyki w kształcie owalu (forma jest nawiązaniem do oliwek) wykonane z topazu w kolorze letniego nieba i pierścionek z ametystem otoczonym złotymi listkami. Można do niego dobrać odpowiednie kolczyki (łezki lub owal), które razem stworzą barwny dodatek do każdej kreacji nadając jej rangę godną czerwonego dywanu. A to jeszcze nie wszystkie propozycje…

Ceny kolekcji Olive Leaf rozpoczynają się od 150 dolarów za cieniutką srebrną obrączkę lecz można również mieć naszyjnik z białego i żółtego złota z diamentami za 100 tysięcy dolarów.

Zdjecia: tiffany.com