Jaki będzie najmodniejszy dodatek nadchodzącej jesieni? Odjazdowe buty w świeżych kolorach, torebka którą będą chciały mieć wszystkie modowe bloggerki, a może dziwne nakrycie głowy? Nic z tych rzeczy! To wszystko już było, więc teraz kolej na breloczek!

Pochodzi on z kolekcji Fendi i aby go zdobyć trzeba było zapisać się na długą listę oczekujących. Brelok nazwany Karlito jest podobizną Karla Lagerfelda – niemieckiego projektanta i jednego z najbardziej znanych dyktatorów mody. Karlito ubrany jest w ciemne okulary zrobione z futra norek, czarny krawat ze skóry nappa, a jeśli krawat – to także obowiązkowo biały koszulowy kołnierz! Lagerfeld jest przecież zawsze elegancki i nie inaczej musi wyglądać jego podobizna.

Korpus włochatego Karla wykonano z futra srebrnego lisa, a na głowie tej sympatycznej postaci znajduje się kępka koziego włosia w kolorze: różowym, niebieskim albo pomarańczowym (do wyboru). Brelok został zaprojektowany specjalnie dla włoskiego domu mody Fendi, a jego premiera miała miejsce na początku lipca w butiku marki na Avenue Montaigne w Paryżu. Jak donoszą tabloidy na liście oczekujących znalazło się około 600 osób, których nie odstraszyła nawet wysoka cena breloczka – 935 funtów.

Karl Lagerfeld do ekscentryk i perfekcjonista, a jego projekty są nowatorskie, buntownicze i niemal zawsze wyróżniają się na rynku mody. Mimo sędziwego wieku projektantowi nie brakuje wyobraźni i polotu we wszystkim co robi. Futrzany Karlito jest doskonałym tego przykładem.

zdjęcia:nymag