Już za kilka dni będzie mieć miejsce najbardziej oczekiwana premiera pierwszej połowy tego roku – „Wielki Gatsby” będący ekranizacją jednego z najsłynniejszych dzieł amerykańskich pisarzy, F. Scott Fitzgeralda. Jednakże nie tylko aktorski świat czeka w napięciu, zauroczony  nową adaptacją filmu. Jego wpływowi uległy między innymi zmysły projektantów brytyjskiej marki Brooks Brothers, którzy stworzyli całą kolekcję dla mężczyzn, inspirowaną tym arcydziełem filmowym.

Cała kolekcja utrzymana jest w klimacie lat dwudziestych ubiegłego wieku, a w jej tworzeniu pomagała sama Catherine Martin (zdobywczyni dwóch Oscarów), która razem z archiwistami i projektantami tworzyła również kostiumy do filmu. Warto wspomnieć, że powiązanie „Wielkiego Gatsby’ego” z marką Brooks Brothers nie jest przypadkowe, bowiem Fitzgerald był stałym, wieloletnim klientem tego domu mody i wielokrotnie zachwycał się (również na kartach swoich książek) elegancją strojów oferowanych przez Brooks Brothers. Sama kolekcja bardzo dokładnie odzwierciedla filmowe kostiumy i archiwalne ubiory domu mody Brooks Brothers, dzięki czemu detale są doskonale do siebie dobrane, tworząc, utrzymaną w stylu retro, szykowną całość, począwszy od barw, takich jak pełne elegancji granat i biel a skończywszy na lasce, podobnej do tej którą, według wizji Fitzegeralda, używał Gatsby. Wśród proponowanych zestawów znajdziemy takie, które idealnie sprawdzą się na spotkania biznesowe i uroczyste wieczorowe przyjęcia, jak również te, które Jay ubrałby na weekendową wycieczkę. Dominują przede wszystkim świetnej jakości materiały, trzyczęściowe garnitury, marynarki, blezery, muszki i wzorzyste krawaty, nadające całej powiewu świeżości.

Kolekcja, która możemy kupić w butikach domu mody Brooks Brothers (ceny zaczynają się od 55 dolarow za jedwabny krawat) z pewnością jest warta uwagi, zwłaszcza dla miłośników eleganckich, a zarazem niebanalnych ubiorów.

brooksbrothers.com