Długo wyczekiwana majówka zbliża się wielkimi krokami. To jeden z pierwszych długich weekendów każdego roku, w którym to mamy okazję cieszyć się z pięknej pogody i wyższej temperatury. Weekend majowy jest również doskonałym pretekstem do wycieczek. Gdzie warto wybrać się na majówkę? I o czym koniecznie musimy pamiętać, wybierając się w podróż?

Polska jest piękna!

Weekend majowy możemy spędzić na działce u przyjaciół lub wybrać się wraz z nimi do jednej z pięknych, polskich lokacji. W ostatnich latach na nowo zaczynamy odkrywać uroki mazurskich lasów i jezior. Fantastyczna przyroda – w postaci czystych jezior i mocno zielonych lasów – jest doskonałym pretekstem do spędzenia pierwszych ciepłych dni w roku właśnie na mazurach. Podczas naszej wycieczki możemy zrelaksować się i odpocząć w małych miejscowościach, zaznać pierwszych kąpieli, a nawet wybrać się w popularne miejsca w kurortach turystycznych. I nie możemy zapomnieć również o licznych zabytkach, gdyż nie z samych „pomników przyrody” ta okolica słynie. Mazury to z pewnością miejsce, do którego warto się wybrać.

Trójmiasto – zamiast jezior wybierz morze!

Trójmiasto to kolejny kierunkiem, jaki warto obrać na weekend majowy. Oprócz odwiedzenia morza i poczucia cudownej morskiej bryzy we włosach, warto jest wybrać się do otaczających plaże parków i lasów, w których znajdziemy schronienie, jeśli słońce da nam się nieco we znaki. W Trójmieście bez wątpienia nie będziemy narzekać na nudę, a każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Sopocie możemy cieszyć się urokami klubowej stolicy Polski, czy wykorzystać wolny czas na rozkoszowanie się przepysznymi – i słynnymi już – goframi. W Gdańsku koniecznie musimy wybrać się na zwiedzanie. Wyjazd nad morze bez odwiedzenia króla mórz Neptuna, absolutnie przecież nie wchodzi w grę. A jeśli zależy nam na relaksie na pięknych, niezatłoczonych plażach i przy okazji zrobieniu małego „shoppingu”, to koniecznie powinniśmy wybrać Gdynię! W Trójmieście czeka nas bez wątpienia moc atrakcji, dobrego jedzenia, historycznych zabytków i miejsc, a także fantastyczna pogoda.

Przed wyjazdem nie zapomnij o…

Oczywiście o rezerwacji hotelu! Wybierając się na majówkę warto pomyśleć o zabukowaniu zakwaterowania już znacznie wcześniej. W okresach tak okupowanych konieczne może być nawet zamówienie miejsca kilka lub kilkanaście miesięcy wcześniej. Jednak jeśli tego nie zrobiliście, to nie przejmujcie się, z pewnością znajdziecie jakieś oferty last minute. Ich wadą może być jednak cena lub mało atrakcyjna lokalizacja. Jednak kto przejmowałby się lokacją noclegu, gdy przecież na majówce całe dnie i tak spędzamy na świeżym powietrzu!

Pamiętajcie, że rezerwacji możecie teraz dokonywać również przez internet. A decydując się na płatność z góry, możecie często sporo oszczędzić. W szaleństwie pięknego majowego weekendu nie zapomnijmy również o tym, aby precyzyjnie określić czas, jaki mamy zamiar zostać w hotelu. W przeciwnym razie mogą nam zostać doliczone dodatkowe opłaty. Pokój musimy zazwyczaj opuścić do godziny 12.

Portal Hotelmistralsport.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.