Airwave 1.5 to nowy gadżet narciarski, który swoim klientom proponuje amerykańska firma Oakley, znana z produkcji akcesoriów sportowych i wysokiej klasy odzieży, pozwalającej na uprawianie sportów we wszystkich warunkach pogodowych. Najwyższe oceny od specjalistów od wielu lat otrzymują jej sportowe okulary słoneczne i gogle.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii produkowane przez Oakley gogle są nie tylko zaprojektowane i wykonane zgodnie ze współczesnymi standardami, ale też dają użytkownikom wiele możliwości wykorzystania rozwiązań technicznych. Co to oznacza w praktyce?

Airwave 1.5 wyposażone są w zainstalowane w obudowie urządzenie o nazwie MOD Live, będące rodzajem rzutnika, który wyświetla sygnał widoczny tylko dla użytkownika gogli. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można z nich korzystać bez konieczności koncentrowania wzroku na ekranie, ponieważ powstaje złudzenie, że obraz jest oddalony o sporą odległość. Jest to dużo bezpieczniejsze, ponieważ użytkownik może ogarnąć wzrokiem zarówno to, co dzieje się na stoku, jak i informacje podawane mu przez “komputer pokładowy”, czyli właśnie MOD Live. Wyświetlany obraz nie przeszkadza i nie dekoncentruje.

MOD Live może wyświetlać mapy, a nawet naprowadzać nas na cel dzięki sygnałowi GPS. Miłośnicy akrobacji narciarskich mogą rejestrować swoje wyczyny, a nawet, korzystając ze specjalnego programu, dokonać ich analizy. Pozostali mogą jednak również znaleźć wiele zastosowań dla gogli, ponieważ sam fakt posiadania nawigacji GPS daje już ogromne możliwości, związane choćby z narciarstwem biegowym.

Recenzenci nazwali Airwave 1.5goglami narciarskimi na sterydach”.

Trudno się z taką opinią nie zgodzić.

zddjęcia:oakley