Wszyscy amatorzy białego szaleństwa, którzy jeszcze nie wzięli urlopu, z niecierpliwością czekają na wyjazd. Zanim jednak wybiorą się na stok, powinni sprawdzić stan sprzętu i uzupełnić ewentualne braki.

Wszystkim, którzy uwielbiają elektroniczne gadżety, proponujemy najnowsze gogle Snow 2, stworzone przez markę Recon. Choć z wyglądu przypominają one wcześniejsze wersje, Snow 2 wyróżniają się możliwościami, choć ich podstawową rolą wciąż jest oczywiście ochrona oczu narciarza.

Dzięki wbudowanemu procesorowi Dual Core, nadajnikowi GPS oraz łączu Bluetooth oraz WiFi, gogle te na bieżąco wizualizują dokonania użytkownika (prędkość jazdy, długość przejechanego odcinka, czas jazdy) oraz dostarczają innych informacji, jak na przykład prognozę pogody, nieodebrane połączenia czy wiadomości tekstowe. W trakcie jazdy możemy także z gogli posłuchać ulubionej muzyki, a w razie potrzeby dokładnie ustalić pozycję.

Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnej technologii, która sprawia że dane oglądane są na 14-calowym obrazie, wizualnie oddalonym od nas o około półtora metra i co najważniejsze, nie zasłaniającym trasy w trakcie jazdy (widoczność wynosi 84 stopnie). Możliwość zsynchronizowania urządzenia ze smartfonem jeszcze bardziej poszerza możliwości Snow 2, a liczba aplikacji dostępnych do użycia stale rośnie. Co ważne, Snow 2 można kupić zarówno w wersji z oryginalnymi goglami (koszt to 549 dolarów), jak również osobno (399 dolarów), dopasowując go do posiadanego już sprzętu.

Z pewnością jest to jeden z tych gadżetów, które nie tylko wzbudzają zazdrość, ale również podnoszą poziom naszego bezpieczeństwa i komfort jazdy.

zdjęcia: recon