Hamak stworzony został jako idealne miejsce do relaksu i odpoczynku w samotności. Jednak tym, którzy lubią spędzać czas z innymi wyszła naprzeciw firma Trinity Hammocks – na jednej konstrukcji wygodnie mogą odpoczywać jednocześnie trzy osoby, każda na innym hamaku.

Założycielem firmy jest pasjonat podróżowania, Gilbert Tourville. Pomysłem mającym odróżnić jego produkty od innych miały być hamaki dostosowane nie tyle do odpoczynku, co do rozmów i spędzania wspólnego czasu.

W ofercie Trinity znajdują się dwa modele trzyosobowych hamaków. Eternity wygląda nieco jak altanka – nad konstrukcją rozpościera się daszek. Z kolei Internity składa się z trzech pierścieni połączonych ze sobą na szczycie. Oba modele są odporne na różne warunki pogodowe, w środku posiadają mały stoliczek, a do stworzenie konstrukcji użyte zostały rury ze stali nierdzewnej – w obu przypadkach waga całości to około 64 kilogramy, przy czym średnica podstawy to 3 metry, a wysokość 2,9 metra.

Klient może wybrać również wersję hamaka – pikowany lub ręcznie tkany. Produkowane są one przez ubogie plemiona Azji Południowo-Wschodniej, a część dochodu ze sprzedaży przekazywana jest na program Mekong Plus, który m.in. finansuje stypendia dla dzieci i pomaga rolnikom. Dzięki temu Trinity zapewnia osobom z Wietnamu czy Kambodży pracę, jednocześnie pomagając im finansowo i w usamodzielnieniu się.

Cena za wszystkie rodzaje hamaków Trinity to około 5 tysięcy dolarów.

www.trinityhammocks.com