Czas radości dla wszystkich miłośników Małego Czarodzieja (który już dorósł) nadejdzie już 31 lipca tego roku. Serwis Pottermore potwierdził właśnie, że scenariusz sztuki, jaka zagości na londyńskim West End tego lata, czyli “Harry Potter and the Cursed Child” zostanie wydany jako książka. Fani magicznego świata zauważyli oczywiście, że ukaże się ona w dniu urodzin Chłopca z Blizną i 9 lat po “Harrym Potterze i Insygniach Śmierci”.

Książka będzie miała dwie wersje; pierwsza ma nosić tytuł “Specjalna Wersja do Prób”, na bazie scenariusza sztuki, a drugą ma być “Końcowa Wersja Kolekcjonerska”.

Akcja rozgrywać się ma 19 lat po tym, jak czarodzieje wygrali wielką Bitwę o Hogwart. Harry pracuje w Ministerstwie Magii a jego średni syn, Albus Severus, musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem.

Wiadomość o książce z pewnością ucieszy wszystkich fanów Harry’ego, Hermiony i Rona, którzy nie zdążyli (jeszcze) kupić biletów na sztukę, która z pewnością pobije wszystkie rekordy frekwencji w Londynie. To pierwszy tytuł ze świata czarodziejów nie napisany przez JK Rowling, lecz przez Jacka Thorne’a, choć, oczywiście z błogoslawieńswem i pomocą angielskiej pisarki, posiadającej pełnię prac autorskich do swojego niebotycznego sukcesu.