Hotel Qualia leżący na australijskiej Wyspie Hamiltona na Wielkiej Rafie Koralowej to luksus w luksusie: obiekt zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepszych hoteli na wyspie słynącej z zawrotnych cen nieruchomości i rajskich warunków do wypoczynku. O zapewnienie tych drugich dba Ambasador Wyspy, wyłoniony w głośnej na całym świecie kilka lat temu rekrutacji na pracę marzeń.

Słowo qualia pochodzi z łaciny i oznacza głębokie doświadczenia zmysłowe. Taki właśnie jest sam hotel i jego oferta: dostarczają doświadczeń pobudzających wszystkie zmysły. Obiekt znajduje się w zacisznej, północnej części Wyspy Hamiltona; sam siebie reklamuje jako prywatny świat zmysłowej doskonałości. Ten zbudowany z drewna, piaskowca i szkła butikowy hotel jest ucieleśnieniem wizji właścicieli Wyspy, rodziny Oatley. Bob Oatley, legenda wśród winiarzy, postanowił stworzyć liryczny świat zaspokajający potrzeby zmysłów i duszy. W pozbawionych zbytku, ale bardzo eleganckich, naturalistycznych pomieszczeniach tematycznych pawilonów goście mogą korzystać z luksusowego SPA, własnego basenu i znakomitej kuchni, a personel zapewnia intuicyjną obsługę.

Czas wolny spędza się tu wedle uznania: na błogim nicnierobieniu lub korzystając z niezwykle  bogatej oferty dla różnych form aktywności. Panują tu idealne warunki do uprawiania wszystkich możliwych form sportów wodnych. Można tu nurkować i podziwiać urodę Wielkiej Rafy Koralowej, pływać, surfować, odwiedzić malowniczą plażę na Coral Cove lub dziewiczą Whiteheaven Beach, wziąć udział w największych australijskich regatach, wielkim święcie kulinariów, a potem spalić kalorie na safari lub podczas wspinaczki na Passage Peak czy podczas spotkania z kangurami i koala w Hamilton Island Wildlife Park. Miłośnicy sztuki mogą zajrzeć do Galerii Twórczości Aborygenów, wybrać się na przedstawienie baletowe lub wziąć udział w jednym z warsztatów rzemiosła.

Kto zatrzymał się w Hotelu Qualia, wyjeżdżał oczarowany – co poświadczają znakomite komentarze i oceny publikowane na stronach internetowych niezależnych od placówki. Nocleg kosztuje ok. 2300 zł.