Jest taki kraj w którym z północy na południe przebiega pasmo najwyższych gór kontynentu. Znajduje się tam też jedno z najbardziej suchych miejsc na ziemi – Słona Pustynia Atakama a także górzysty archipelag z największą wyspą – Ziemią Ognistą. Ze względu na swój zróżnicowany krajobraz ma jednocześnie cztery strefy klimatyczne.

Mowa oczywiście o Chile, jednym z najlepiej rozwiniętych krajów w Ameryce Południowej. Kraj ciągnie się długim pasmem na zachodnim wybrzeżu kontynentu, nad Oceanem Spokojnym. Jednym z piękniejszych miejsc w Chile jest Patagonia. Warto tu przyjechać, by zobaczyć nieziemskie widoki, a już na pewno warto zatrzymać się w hotelu na urwisku, gdzie południowo-amerykańska pompa spotyka się z jeziorem Sarmiento.

Tierra Patagonia Hotel & Spa, to budowla, która kształtem przypomina UFO i doskonale komponuje się z widokami, jakie roztaczają się dookoła. To Torres del Paine National Park, ogłoszony Naturalnym Rezerwatem Biosfery przez UNESCO. Jednak nie tylko zewnątrz hotel prezentuje się znakomicie, jego wnętrza są również na najwyższym poziomie. W końcu nie bez przyczyny został wielokrotnie nagradzany za doskonałe położenie i architekturę. W przestronnych, drewnianych wnętrzach znajdziemy na posadzce gładkie skóry, a na fotelach wypoczynkowych miękkie futra. Salon, biblioteka, pokój telewizyjny, bar – a wszystko jak najbardziej przyjazne gościom. Wszyskie meble i tkaniny zostały wykonane przez chilijskich mistrzów stolarki i tkactwa, przy użyciu materiałów znajdujących się w regionie i czerpiąc inspirację z okolicznych domów jak i kultury rdzennego ludu Tehuelche. W hotelu znajduje się Uma SPA, które oferuje kryty basen z hydromasażem i kaskadami, jacuzzi, saunę, łaźnię parową, a masażyści w każdej chwili gotowi są na każdy rodzaj masażu jaki zażyczy sobie klient.

Hotel Tierra to miejsce gdzie jest przytulnie i ekologicznie, a widoki, jakie mamy za oknami dopełniają ten obraz sielanki. Hotel oferuje swoim klientom nie tylko relaks na najwyższym poziomie, ale także wycieczki. Od poziomu „łatwy” do „zaawansowany”, na pół dnia lub cały, konno lub własnych nogach, Tierra Patagonia zaprasza na przejażdźki wokół jeziora Sarmiento czy  zdobywanie gór po jego drugiej stronie.

A na koniec dnia, nie ma nic przyjemniejszego niż wygodna kanapa, ciepły koc, kieliszek wina w dłoni i zachód słońca się za masywnymi lodowcami.