Sveti Stefan to maleńka wysepka należąca do Czarnogóry, oddzielona od reszty lądu groblą zalewaną podczas przypływów. Tu właśnie leży wspaniała Villa Miločer, niegdyś letnia rezydencja królowej Marii Karadordevic, której budowę monarchini nadzorowała osobiście. Villa jest obecnie fragmentem 5-gwiazdkowego, luksusowego ośrodka Aman Sveti Stefan, którego część leży na wyspie, a część – na lądzie stałym.

Gościom, którzy tu przybywają wydaje się, że cała wysepka o powierzchni 12400 m2 to jeden wielki hotel. Trudno się dziwić takiemu skojarzeniu, bo każdy centymetr powierzchni tego skrawka lądu zagospodarowany został ku wygodzie gości i turystów, a naturalne otoczenie przywodzi na myśl jeden z najpiękniejszych oliwnych zakątków świata. Są tu kafejki i restauracje, niesamowite skaliste klify, pięknie porośnięte lasami lub skaliste góry i do tego szmaragdowe wody Morza Adriatyckiego. Okolica zachwyca widokami, fascynuje historyczną przeszłością i kusi urokiem różowych plaż. Miłośnicy wypoczynku nad wodą mogą liczyć na szereg atrakcji: od szalonej jazdy na nartach wodnych po spokojne wędkowanie; pasjonaci przeszłości i architektury odnajdą niejeden szlak historii i sztuki budowania w wielu okolicznych muzeach i w samych miasteczkach: w pełnej krętych, brukowanych uliczek, liczącej ponad 2 tysiące lat Budvie, w Cetinje – honorowej stolicy Czarnogóry i miejscu o urokliwym klimacie, w maleńkim, ale słynącym z licznym pałaców barokowych portowym Peraście, czy w niesamowitym klasztorze Ostrog, osadzonym na wysokiej półce skalnej, do którego pielgrzymują między innymi ci, którzy marzą o własnym dziecku.

Pobyt w Aman Sveti Stefan to okazja do poznania okolicznych cudów przyrody: przepięknego krasowego Jeziora Szkoderskiego czy „fiordów” Południa Europy w Zatoce Kotor.

Goście ośrodka Aman Sveti Stefan mogą liczyć na zakwaterowanie w królewskiej willi, w domkach lub w apartamentach. Koszt noclegu poza letnim sezonem zaczyna się od 550€, a w okresie wakacyjnym wzrasta o ok. 1/3.

www.amanresorts.com/amansvetistefan