Thorngrove Manor Hotel – idylliczny, magiczny, czarujący, 5-gwiazdkowe arcydzieło sztuki architektonicznej, jest jednym w swoim rodzaju małym, luksusowym obiektem wypoczynkowym, romantycznym azylem dla par. Myślicie, że to cacko rodem z tradycyjnej Anglii? Nic podobnego! Chętnych na pobyt w tym czarodziejskim zakątku czeka podróż na Antypody, konkretnie do Australii Południowej, w pobliże Adelajdy.

Lista zalet Thorngrove Manor Hotel leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości Stirling jest bardzo długa: od zachwycającej architektury, poprzez zapierający dech wystrój wnętrz, przesycone królewskim przepychem pokoje (o równie monarszych nazwach, jak na przykład Komnata Króla) i ogród urządzony z takim samym pietyzmem, jak sam hotel. Do tego trzeba koniecznie dorzucić kameralną atmosferę, bo w obiekcie znajduje się jedynie 6 pokoi gościnnych (sic!).

Thorngrove Manor Hotel jest jednostką absolutnie niezwykłą, bo oprócz fantastycznego otoczenia i warunków wypoczynku, nie jest nastawiony na przyjmowanie większych grup i organizację biznesowych spotkań. To zakątek, w którym najważniejszą rolę pełni romantyzm i dobrze rozumiany trend organiczny. Dla gości oznacza to możliwość spędzania wolnego czasu tak, jak lubią i korzystania z obiektu, w którym ekologia i naturalność współistnieją z najnowszymi technologiami – co w praktyce przekłada się na korzystanie z posiłków przygotowanych z upraw organicznych, mieszkania w pomieszczeniach wyposażonych w naturalne materiały, jak np. drewniane podłogi, tkaniny z włókien naturalnych: wełna z alpaki i moher, egipska bawełna, i używanie takich nowoczesnych rozwiązań, jak najnowszy sprzęt RTV i komputerowy.

Czas wolny spędza się tu równie idyllicznie, jak mieszka: zwiedzając okoliczne muzea, ogrody, leżące nieopodal historyczne wioski. Amatorów wina ucieszy bliskie sąsiedztwo Doliny Barossa z niekończącymi się szpalerami krzewów winorośli i mnogością degustatorni napoju Bachusa, a miłośnicy natury mogą odwiedzić Wyspę Kangura, na której spotkają nie tylko kangury, ale wszystkie niezwykłe zwierzęta Australii, oraz zachwycą się Zadziwiającymi Skałami i równie fascynującą formacją Admiral’s Arch z rezydentami w postaci stada fok, zwiedzą też malownicze jaskinie. Mogą także wybrać się do Cleland Conservation Park w pobliżu Adelajdy i poznać życie w buszu albo dla odmiany – zwiedzić wytwórnię słynnych win Penfolds.

Ci, który chcieliby wybrać się do tego idyllicznego miejsca, muszą szybką robić rezerwację.

 Ceny za noc zaczynają się 865$.

 www.thorngrove.com.au