Żaden miłośnik opery, albo zwykły ciekawski żądny przekonania się jak to jest uczestniczyć w  prawdziwym spektaklu operowym nie mogą przegapić corocznego Festiwalu Arena di Verona – prawdziwej uczty dla każdego melomana! Wydarzenie jest naprawdę wyjątkowe, nie tylko ze względu na swoją długą, bo sięgającą 1913 roku, historię, ale też lokalizację, bo czy może być coś bardziej porywającego niż słuchanie słynnych operowych utworów w antycznym rzymskim amfiteatrze, w jednym z najbardziej romantycznych miast świata, jakim jest Verona?

Arena może pomieścić prawie 30 tysięcy widzów, z których każdy przy wejściu otrzymuje niewielką świeczkę, które wspólnie zapalone stanowią znak, że spektakl może się rozpocząć.  Same inscenizacje, również są przygotowywane z rozmachem i starannością, tak aby dorównać świetnością randze tego wydarzenia. Przy pomocy najlepszych reżyserów i śpiewaków operowych,  kilkuset osobowych chórów i wielu innych osób tworzy się legenda miejsca, a sam festiwal uważany jest za jedną z najlepszych tego rodzaju imprez na świecie. W tym roku Festiwal w Weronie obchodzi stuletnią rocznicę, dlatego też możemy się spodziewać naprawdę wyjątkowych występów.

Od 14 czerwca aż do 8 września na scenie odbędzie się aż 58 przedstawień oraz trzy gale specjalne, a nad przebiegiem całości czuwa sam Maestro Placido Domingo. Widzowie będą świadkami zarówno tak wielkich klasyków operowych jak Aida, la Traviatta czy Rigoletto, ale także stanowiącą nieodłączny element tego miejsca historię Romeo i Julii w 5 aktach. W związku z tym, że we Włoszech w tym roku obchodzona jest dwusetna rocznica narodzin wybitnego kompozytora Giuseppe Verdiego, wiele wydarzeń w trakcie Festiwalu nawiązuje do jego twórczości, jak chociażby wyjątkowa Gala Verdi, która będzie miała miejsce już 17 lipca. Warto chociaż jeden wieczór, spędzony na wedrowkach po Włoszech, poświęcić na odwiedzenie tego wyjątkowego Festiwalu, zwłaszcza że ceny biletów cechują się dużą rozpiętością i już za około 20 euro możemy przeżyć niezapomniane chwile na kamiennych schodach amfiteatru. Prawdziwi szczęściarze natomiast, którzy zgodnie z tradycją zostaną wylosowani z pośród osób, które zakupiły najtańsze bilety, będą mogli rozkoszować się spektaklem z najlepszego miejsca w całej Arenie.

Ci, którzy zdecydują się wybrać na Festiwal w Weronie dopiero za rok, powinni wiedzieć, że sprzedaż biletów on-line już się rozpoczęła.