Philip Treacy ubiera głowy – męskie i damskie – w kapelusze: ekstrawaganckie, eleganckie i zupełnie zwariowane. Szalony Kapelusznik z Krainy Czarów miał zadziwiające pomysły, ale powinien, zdaje się, terminować u współczesnego kapelusznika z Londynu, aby nauczyć się, jak swoimi dziełami wywierać porażający efekt.

Kariera Philipa Treacy’ego jest równie zadziwiająca, jak tworzone przez niego kapelusze. Wszystko zaczęło się od stypendium na studia z zakresu projektowania mody w londyńskim Royal College of Art. Młody adept kształcił właśnie swoje oko i zmysł smaku w szkole, kiedy Harrods – luksusowy dom towarowy z Londynu, ogłosił konkurs na stworzenie kolekcji do działu modniarskiego. Philip Treacy wziął w nim udział, wygrał, a jego kolekcja została wyprzedana. Jak na studenta – sukces był oszałamiający. To jednak był dopiero początek współpracy z największymi ze świata mody. Projekty londyńskiego kapelusznika powstawały między innymi dla Lagerfelda, Valentino, Versace, ale on sam najbardziej wspomina współpracę z Alexandrem McQuinnem – wielki kreator miał bowiem tysiące świeżych pomysłów, na każdy sezon inne. I takie też powstawały kapelusze. Muzą Philipa Treacy;ego była, nieżyjąca już, jedna z najsłynniejszych redaktorek mody, Isabela Bowl, która uwielbiała kapelusze pod każdą postacią i w każdej odmianie.

Londyński kapelusznik stworzył setki niebanalnych projektów. Teraz przedstawił kolekcję SS2014, która –  co tu dużo mówić – jest rewelacyjna! Są w niej kapelusze, o jakich marzy każda kobieta: wytworne, nobliwe, urocze – z piórami, wstążkami, kwiatami i modelowanymi rondami, lub tak oryginalne, że założyłyby tylko najbardziej odważne miłośniczki nakryć głowy: fikuśne i przekorne, ale zawsze piękne. W kolekcji znajdują się też wykwintne torebki i etui. Męska kolekcja nawiązuje do kapeluszy panama lub nakryć głowy ranczerów i ogrodników – w porównaniu z kobiecą jest bardzo stonowana kolorystycznie, ale i tu są modele o różnej wymowie: zawadiackie, eleganckie, nieszablonowe.

Seria na wiosnę/lato tego roku jest limitowana. W celu zakupu wymagany jest kontakt z designerem.

www.philiptreacy.co.uk