Pod każdym pozorem wanna Vessel należy do wyjątkowych. Jej kształt, materiał a nade wszystko cena przyprawiają o gęsią skórkę. Prawdopodobnie jest to jedyna wanna, która powstała na wzór hamaku.

Za to designerskie cudo, które idealnie wpisuje się w niebanalne wnętrza osób wybierających śmiałe rozwiązania odpowiada brytyjska pracownia Splinter Works. Wanna Vessel została wykonana z solidnego włókna węglowego a dodatkowo jest izolowana pianką, przez co można dłużej rozkoszować się gorącą kąpielą. Mierzy 2,7 metra długości i mocowana jest do dwóch ścian wspornikami ze stali nierdzewnej – zupełnie jak hamak do drzew, a cała wisząca konstrukcja wygląda jakby za chwilę miała rozbujać się na wietrze. Montuje się do niej baterię wolnostojącą a odpływ znajduje się na środku, więc, jak w każdej innej wannie wystarczy otworzyć korek a woda spływa do kratki. Hamako-wanna jest lekka i wytrzymała, natomiast futurystyczny look przywodzi na myśl projekty łazienek daleko wychodzących poza ramy nawet najbardziej nowoczesnych pokoi kąpielowych.

Firma Splinter Works reklamuje swój projekt w eleganckiej, czarnej wersji z połyskiem, ale dostępne są również kolory: czerwony, żółty, niebieski, różowy, brązowy, srebrny. Możliwe jest rownież zamówienie niestandardowego rozmiaru.

„Uderzyło nas podobieństwo wanny i hamaka. To symbole relaksu. Zainspirowani tym, stworzyliśmy przedmiot zapewniający całkowitą ucieczkę od rzeczywistości”, mówi Ķiles Hartwell ze Splinter Works.

Za przyjemność kąpieli w mokrym „hamaku” trzeba jednak zapłacić aż 30 tysięcy dolarów.