Gdzie te czasy, kiedy na zajęciach praktyczno-technicznych w szkole trzeba było zaprojektować, a potem samemu zrobić karmnik dla ptaków…

Niestety, drewniane domki na drzewach widuje się dzisiaj coraz rzadziej i to pewnie nie tylko dlatego, że „zpt” już nie ma a dzieciaki wolą grać na komputerze. Jednak jest szansa, by to się zmieniło. Szwedzka firma Clas Ohlson, zajmująca się projektowaniem wnętrz i domków ogrodowych dla ptaków wcieliła w życie nowy pomysł, który przypadł do gustu zarówno dorosłym jak i dzieciom. Luksusowe domki dla ptaków mają pomóc w ochronie populacji gili i wróbli w Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Nowoczesny design i ciekawy pomysł na stworzenie dwukondygnacyjnego domku dla ptaków, który wygląda jak miniaturowy apartament ma zachęcić ludzi do stawiania takich konstrukcji we własnych ogrodach.

Pomysł naprawdę wart uwagi, taki karmnik wygląda rzeczywiści bardzo intrygująco, a ptaki przylatują do niego licznie. Nic dziwnego, w tym designerskim domku jest sypialnia, kuchnia i taras z przystrzyżonym trawnikiem, lodówka z dozownikiem na ziarno, prysznic, telewizor plazmowy, komplet wypoczynkowy, a nawet miniaturowa bieżnia i huśtawka. Co najważniejsze to przytulne mieszkanko all inclusive jest całkowicie za darmo, a jego projekt do wykonania własnoręcznie ze strony FB Clas Ohlson.

To doskonały pomysł nie tylko na ozdobienie ogrodu ale przede wszystkim na spędzenie czasu w rodzinnym gronie, przy wspólnej pracy.