W stolicy Ekwadoru – Quito, w samym sercu starego miasta na turystów czeka bardzo kameralny i zabytkowy hotel Casa Gangotena. Wybudowany w 1926 roku, został odrestaurowany za blisko 10 milionów dolarów, Zachowano specyficzny styl art deco, elementy neoklasycyzmu i sporo kolonialnych akcentów. W efekcie tego, na trzech piętrach, w trzydziestu jeden pokojach, urok minionej epoki przenika komfort nowoczesnych udogodnień.

Według dyrektora generalnego hotelu – Fernando Delgado: „Wyzwaniem było zaoferować atrakcyjną bazą wypadową do zwiedzania starego Quito, a także stworzyć luksusowe wytchnienie przed ryzykowną wizytą na Galapagos, w Andach czy Amazonii.”

Przestronne i jasne wnętrza zdominowane są przez delikatne błękity, beże i szarości, ściany zdobią duże lustra, a podłogi wyściełają miękkie dywany. Wysokie okna z widokiem na miasto i okoliczne góry okalają mięsiste draperie, a na łóżku mości się luksusowa pościel. Z kolei łazienki błyszczące białym marmurem zachęcają do długich kąpieli we wannie z hydromasażem lub pod prysznicem. Nad wygodą gości czuwa 45 osobowy personel, który dokłada starań, by stworzyć „idealną równowagę pomiędzy domem a hotelem”.

Restauracja ulokowana na piętrze serwuje dania kuchni regionalnej i międzynarodowej. O poranku podaje się wystawne śniadanie w formie bufetu, uginające się pod ciężarem rozmaitych pyszności: naleśniki, gofry, bekon, kiełbaski, sery, wędliny, pieczywo, babeczki i świeże soki owocowe. W porze obiadowej można wybrać danie pośród zup, ryb i mięs tworzących kulinarne show, którego gwiazdą jest ekwadorska czekolada i kawa. Ponadto każdego popołudnia, hotel Casa Gangotena zaprasza na „ekwadorskie podwieczorki”, gdzie można skosztować owoców, mini kanapek i ciast w przeszklonym patio, wspaniałym dziedzińcu z ogrodem lub na tarasie znajdującym się na dachu.

W pobliżu hotelu znajduje się wiele atrakcji, między innymi: Stare Miasto, Wzgórze El Panecillo, Bazylika Sagrado Voto Nacional, złocony kościół Jezuitów – La Compania de Jesus i inne.

Ceny za dobę zaczynają się od 425 dolarów.