Nikt nie opowiadał piękniej niż Szeherezada, która potrafiła każdą noc zamienić w czas magii i fantazji. Współcześnie zaś nic tak wspaniale nie przenosi w świat baśni i niezapomnianych wrażeń jak kino domowe. Designerzy udowodnili, że można je umieścić w pomieszczeniu, którego wygląd i kształt dalekie są od tradycyjnego wyobrażenia o dziennym pokoju mieszkalnym, a które zdecydowanie bardziej kojarzy się z wnętrzem czarodziejskiej lampy Aladyna.

Ten superluksusowy koncept kina domowego nawiązuje do wspaniale rozgwieżdżonych arabskich nocy. Nie ulokowano go jednak na Bliskim Wschodzie w jednym z pałaców kalifa, ale w amerykańskim stanie Ohio w apartamentowcu. Żeby było bardziej efektownie, udekorowano także  ściany: zakrzywione i przypominające ścianki butelki widziane od wewnątrz. Przepyszny fantazyjny ornament biegnie po nich pionowo od podłogi aż po sufit. Układ zakrzywionych ścian wymusił zastosowanie specjalnych sztuczek designerskich i nagłośnieniowych. W efekcie otrzymano fantastyczne, utrzymane w kolorystyce fioletowo-lazurowej miejsce przeznaczone na oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki w towarzystwie dość licznej grupy, która będzie wypoczywać na wygodnej sofie o długości kilku metrów urozmaiconej kolorowymi poduszkami. Tak wygląda najnowsza wspólna propozycja designerska pracowni Amazing Design, Lutz Décor i Horner.

Z uwagi na to, że ściany pokoju są zakrzywione, trzeba było poważnie rozpatrzyć kwestię miejsca na umocowanie telewizora – płaskiego przecież, oraz lokalizacji reszty akcesoriów, które gwarantują nagłośnienie. Na szczęście sprawa rozmieszczenia technicznych cudów nie okazała się aż tak karkołomna, jak mogłoby się to początkowo wydawać.

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie tego designerskiego studia: przepiękny żyrandol wiszący tuż nad telewizorem, sprytnie wkomponowane w otoczenie lampy LED, oraz na nadające pomieszczeniu elegancki wygląd aksamitne zasłony, specjalnie dobraną tapicerkę oraz na kapitalnie zaprojektowaną półkę pod odbiornikiem.

Kino domowe może być mniej lub bardziej spektakularne. To, które przywołuje skojarzenia z baśniami z tysiąca i jednej nocy oraz z lampą Aladyna stanowi wyjątkowo piękną odskocznię od rzeczywistości.

Zdęcia: electronichouse.com