Dla miłośników starych aut mamy kolejną dobrą wiadomość, bowiem już za kilka dni, w czwartek, 10 października na aukcji w Hershey, (Pensylwania) zostanie wystawiony, pochodzący z 1951 roku Jaguar XK120 Roadster, swojego czasu najszybsze auto na rynku (do 190 km/h).

Kochali go wszyscy, począwszy od gapiów na ulicy, przez miłośników motoryzacji, aż po ekipy wyścigowe. Ten konkretny model przeszedł w zeszłym roku gruntowną renowację i podejrzewa się, że jego cena może osiągnąć 150 tysięcy dolarów. Jak w kilku słowach go opisać? Powojenny klasyk. Opływowe kształty, chromowane elementy, a to wszystko w wersji cabrio, dzięki czemu świat może zobaczyć również piękne, utrzymane w odcieniu ciemnego wina wnętrze, które idealnie współgra z kremowym lakierem. W swoich czasach Jaguar ten był kochany nie tylko za wygląd, ale również za siłę, którą skrywał pod maską, czyli sześciocylindrowy silnik, dzięki któremu mógł osiągać zawrotne jak na tamte czasy prędkości.

Dla wszystkich, którzy chcieliby mieć to auto w swojej kolekcji licytacja domu aukcyjnego Bonhams może być jedyną okazją, by za stosunkowo rozsądną cenę stać się jego posiadaczem, a warto bo auto jest nie tylko w świetnym stanie technicznym, ale ma również przejechane jedyne 100 tysięcy kilometrów.

zdjęcia:bonhams