Benidorm to jedno z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Hiszpanii. Miasto od ciepłego morza i pięknej plaży oddziela niespotykana nigdzie indziej kolorowa promenada.

Inspiracją dla twórców projektu były fale wpływające na piasek, stąd jej charakterystyczny kształt serpentyny. Promenada jest swego rodzaju granicą między głośnym miastem, który plasuje się zaraz za Madrytem i Barceloną jeśli chodzi o liczbę wieżowców w Hiszpanii, a oazą spokoju i przepustką do Morza Śródziemnego, jaką jest jedna z najpiękniejszych plaż w kraju – Poniente.

Zejścia na plażę zaplanowane są co około 200 metrów, poza tym na promenadzie znajdują się liczne ławki, rośliny, a niektórzy doszukują się tu nawet podobieństwa do słynnych ogrodów Gaudiego. Pod promenadą znajdują się z kolei samochodowe parkingi.

Projekt półtora kilometrowej promenady powstał w 2002 roku, ale budowę ukończono dopiero w 2009 roku. Inwestycja kosztowała ponad 10 milionów euro, ale wydaje się, że każdy eurocent był tego wart – promenada ożywiła miasto, stała się też kolejnym znakiem rozpoznawczym Benidorm. Oby więcej takich architektonicznych perełek!