To jest jedno z tych miejsc, które urzeka od pierwszej chwili, a z każdą kolejną hipnotyzuje coraz mocniej. Przyciąga pięknem, przenika w umysł bogatą kulturą kolumbijską, pieści serca życzliwością oraz gościnnością, zaskakuje nowoczesnością, gwarantuje głębokie doznania duchowe i wizualne, a przy tym posiada wielowiekową historię. Mowa o kolumbijskim hotelu – Sofitel Santa Clara położonym w portowym mieście Cartagena, z malowniczymi krajobrazami wokół, pełnym atutów, gdzie nawet najwięksi malkontenci świata nie znajdą powodów do narzekań.

Głównym założeniem hotelu jest: „Zaoferować zakwaterowanie światowej klasy w centrum nowo odrodzonego miasta Cartagena, a przy tym dać niezapomniane przeżycia w miejscu, w którym magiczny urok historii łączy się z luksusem”. Założenie zostało osiągnięte, bo Sofitel Santa Clara uważany jest za jeden z najlepszych w całej Ameryce Łacińskiej. Bardzo romantyczna sceneria zachęca do organizacji tutaj przyjęć weselnych, spędzenia miesiąca miodowego lub intymnego wypoczynku we dwoje.

Hotel częściowo mieści się w XVII wiecznym klasztorze, w którym czuć ducha kolonialnej architektury choćby w charakterystycznych łukach i kolumnadach oraz wysokich oknach, we wnętrzach można zobaczyć antyczne meble i oryginalne obrazy.  Pozostała część urządzona jest bardzo nowocześnie z francuskimi akcentami.

Obiekt posiada pięć pięter i 121 komfortowych pokoi z widokami na mury starego miasta lub Morze Karaibskie oraz sześć sal konferencyjnych. Goście mają do dyspozycji indywidualną obsługę, SPA z szeregiem różnorodnych zabiegów, łaźnię parową, odkryty basen, siłownię, wspaniały ogród, duży dziedziniec, szerokie menu polecane przez restaurację 1621 oraz wszelkie standardowe wygody wpisane w pięciogwiazdkowy hotel.

Turyści obowiązkowo powinni poznać miasto i jego urokliwe uliczki, dom Noblisty Gabriela Garcíi Márqueza, Muzeum Złota, Klasztor św. Piotra Klawera, Zamek San Felipe. Z kolei amatorzy sportów wodnych mogą wybrać się na nurkowanie, narty wodne, windsurfing lub wycieczkę łodzią.

Ceny za noc zaczynają się od 290 dolarów.

©Copyright Accor SA. Fotografie zamieszczone na witrynie www.accorhotels.com nie posiadają znaczenia umowy prawnej