Kosmos może i jest „ostateczną granicą” (jak twiedzą twórcy Star Treka) ale dla Orion Span jest nowym celem podróży. Ten amerykański startup planuje otwarcie pierwszego Kosmicznego Hotelu, który pozwoli gościom na doświadczenie czegoś, czego nie jest w stanie zaoferować żaden inny hotel- wspaniałości podróży kosmicznej. Stacja Aurora (Aurora Station) ma powstać w 2021 roku, a piersi goście dolecą do niej już rok później.
„Chcemy zbudować pierwszy w historii hotel w przystępnej cenie, znajdujący się w przestrzeni kosmicznej”- powiedział założyciel i Prezes Orion Span, Frank Bunger, który opowiadał o projekcie podczas konferencji Space 2.0, w kalifornijskim San Jose. Aurora będzie być zawieszona 320 km ponad ziemią, na pokładzie, poza maksymalną liczbą 4 gości, ma być 2 członków obsługi, a pokoje, w porównaniu z przestrzennymi apartamentami, jakie często pisujemy w naszym serwisie, są malutkie (całości ma liczyć 43 metry kwadratowe). Prawdopodobnie to również jedyny hotel, w jakim próżno szukać dań najlepszych kucharzy z listy Michelin‚a, ale za to, jak zapewnia Bunger „goście bedą mogli poczuć, jak to jest być prawdziwym astronautą”.

Warto jednak zauważyć, że określenie „w przystępnej cenie”, o jakim mówi Frank Bunger, jest dość relatywne, ponieważ 12 dniowy pobyt ma kosztować około 9 milionów dolarów za osobę.