W tym roku Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II świętuje 60. rocznicę koronacji. W zorganizowanych z tej okazji obchodach The Coronation Festival znaczący udział bierze firma Bentley Motors, od lat dostarczająca samochody Jej Królewskiej Mości.

W trakcie trwającego od 11 do 14 lipca wydarzenia wszystkie firmy i rzemieślnicy zaprezentują swoje produkty, z których korzystano na królewskim dworze przez ostatnie sześćdziesiąt lat. To doskonała okazja do wejścia w niedostępne dla zwykłych ludzi sfery życia Elżbiety II i jej rodziny oraz zobaczenia, jak zmieniała się technika i ludzkie życie w przeciągu tych kilkudziesięciu lat.

Bentley pokaże m.in. luksusową limuzynę Mulsanne z serii „Diamond Jubilee Edition” wydaną właśnie z okazji tej rocznicy. Liczba egzemplarzy jest ściśle limitowana, ponieważ wyprodukowano ich jedynie 60. Oprócz Mulsanne w ogrodach Pałacu Buckingham firma z Crewe zaprezentuje także przełomowy dla brytyjskiej motoryzacji legendarny model R-Type Continental, który był produkowany na samym początku panowania Królowej oraz mniej kojarzony z nią superszybki Continental Cabrio GT.

Oprócz Bentleya głównymi partnerami imprezy są Jaguar, Land Rover oraz GlaxoSmithKline. Wśród 200 wystawców znajdą się również producenci odzieży, mebli, malarze oraz dostawcy żywności i win, a także kucharze pracujący na dworze Elżbiety II. W części koncertowej podczas The Coronation Festiwal wystąpią czołowi brytyjscy muzycy – Katie Melua, Katherine Jenkins, Russell Watson oraz Laura Wright. Zaplanowany jest także występ grupy baletowej oraz Chóru Narodowego, który zaśpiewa hymn Wielkiej Brytanii.

www.coronationfestival.com