Dorośli mogą poszaleć na mechanicznym rodeo, maluchom pozostają pluszowe koniki na biegunach. Pomiędzy tymi dwoma atrakcjami jest jeszcze “Western Trails” Traveling Pony Kiddie Ride, co w tłumaczeniu oznacza „Zachodnie szlaki” – Podróż na kucyku”. I choć zabawka ma już swoje lata, do dnia dzisiejszego może być źródłem fantastycznej zabawy.

Konik zamknięty w zagrodzie stylizowanej na dziki zachód „galopuje” po specjalnym torze. Jego działanie przypomina ruch kolejki mechanicznej. Zwierzak porusza się na platformie zataczając koła, przy tym wykonuje ciągły ruch góra – dół imitując prawdziwą jazdę na wierzchowcu. Dziecko pociągając za lejce steruje prędkością – spowalnia konia, całkowicie go zatrzymuje, a (nad)opiekuńczy rodzice mogą stają na specjalnej platformie, blisko młodego jeźdźca, by czuwać nad jego bezpieczeństwem.

Ten wyjątkowy kucyk lub dosadniej mówiąc, ta ogromna maszyna, została zbudowana przez firmę Southland Engineering. Przez długi czas królowała w kolekcji mini samochodzików w Muzeum Bruce Weiner Microcar. W lutym tego roku została sprzedana na aukcji za 27,500 dolarów. Nie ujawniono, kto stał się jej aktualnym posiadaczem i czyje dziecko go dosiada.