Jak przystało na gwiazdę kina akcji, Jackie Chan lubi otaczać się pięknymi kobietami i szybkimi samochodami. O ile w prywatnym życiu od 1982 roku przy jego boku niezmiennie trwa żona, Lin Feng-jiao, to samochody lubi zmieniać dość często. Najnowsze cacko w garażu, to auto sygnowane jego podpisem.

Na zakończonych niedawno targach Beijing International Motor Show zaprezentowano specjalny model Lamborghini Aventador, który przygotowano z okazji 60 urodzin aktora. Jackie Chan uświetnił targi swoją obecnością. Podczas prezentacji można było dowiedzieć się sporo o aucie, które jest spersonalizowane zgodnie z jego życzeniami.

Lamborghini Aventador to model, który wielu może się wydawać idealny, ale skoro miało to być auto wyjątkowe, trzeba było zdecydować się na kilka zmian. Zastosowano lakier w kolorze Titanum Grey, który w przybliżeniu można określić jako szary metalik. Felgi i kilka ozdobnych elementów jest w kolorze czarnym. Spod felg przebija mocna czerwień tarcz hamulcowych, co podczas jazdy musi dawać ciekawy efekt wizualny. Wnętrze jest czarno-czerwone, utrzymane w eleganckiej tonacji.

Auto jest wykonane w jednym egzemplarzu, ale Jackie Chan zapowiedział, że nie planuje go zatrzymać. Ma zostać wystawione na aukcję, będzie więc szansa na zdobycie tego unikatowego samochodu. Dochód z aukcji ma zostać przekazany na konto Jackie Chan Charity Fund, organizacji, którą w imieniu aktora zarządza Chiński Instytut Filmowy. Z pieniędzy tych ma być wspierana młoda chińska kinematografia. Biorąc udział w licytacji można więc wesprzeć prężnie rozwijające się kino azjatyckie.

Przedstawiciele Lamborghini są zadowoleni ze współpracy z Jackie Chanem, ponieważ uważają, że obecność na targach tak znanego w Chinach aktora oraz szum medialny wokół stworzonego dla niego samochodu, to doskonały sposób na budowanie marki Lamborghini w Chinach. Najwyraźniej włoska marka, która należy obecnie do koncernu Volkswagena, planuje na stałe zadomowić się na chińskim rynku.

zdjęcia: car.watch.impress