Chyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa automaty, z których po wrzuceniu złotówki wyskakiwały małe zabawki w plastikowych przezroczystych kulkach. Praktycznie z identycznych kuleczek została stworzona lampa The Capsule.

Na początku lampa była zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieciach, dlatego w kapsułkach znajdowały się małe zabaweczki. Jednak po tym, jak projekt zyskał sporą popularność także wśród dorosłych, firma Design System Ltd. z Hongkongu postanowiła stworzyć wersję, w której samemu można włożyć co tylko chcemy do kapsułek albo zostawić je po prostu puste.

Kapsułki można także ściągać (zawieszone są na hakach) i decydować tym samym ile z nich znajdzie się na lampie, której konstrukcja została wykonana z barwionego na biało drewna dębowego. Do lampy przymocowano oczywiście także kilka żarówek, które oświetlają pomieszczenie.

The Capsule można więc dostosować do każdego pomieszczenia – w dziecięcym pokoju kapsułki wypełnić zabawkami, w miejscu pracy na przykład materiałami biurowymi, a salonie postawić na minimalizm i pozostawić je puste. Prawdziwe DIY!