Czy wypada, aby arystokracja sypiała w karetach? Jak najbardziej – pod warunkiem, że powóz okaże się najpiękniejszym łóżeczkiem, jakie niemowlęta i ich rodzice mogliby sobie wymarzyć. Można je kupić w Posh Tots – już za 11 500$.

To wielce oryginalne i luksusowe łóżeczko, nazwane Majestic Carriage Crib, ma ramę wykonaną z aromatycznego drewna cedrowego, a inne elementy wytoczono z litego drewna brzozy. Miejsce do spania jest obszerne i wymoszczone wygodnym materacem. Jako że mali arystokraci muszą korzystać z pomocy opiekunów podczas wykonywania zabiegów higienicznych, miejsce, gdzie w prawdziwej karecie znajduje się okno tylne, zostało tutaj przekształcone w wygodny stół do przewijania. Wszystkie akcesoria potrzebne do wykonania toalety można ukryć w znajdującym się pod blatem praktycznym bagażniku. Z przodu karety znajduje się niewiele siedzisko. Pełni ono raczej rolę dekoracyjną niż użytkową, ale wytrzyma obciążenie około 11 kilogramów. Do łóżeczka można dokupić zwieńczenia.

Majestic Carriage Crib to efekt twórczego współdziałania rzemieślników i rodziców o nieposkromionej wyobraźni dekoratorskiej, zrzeszonych w Posh Tots. Firma powstała w 2000 roku, kiedy jej założycielka, Andrea Edmunds, będąc wówczas w ciąży, zaczęła poszukiwać przedmiotów nadających się do wyposażenia i udekorowania pokoju dziecięcego. Wtedy też Andrea zdała sobie sprawę, że pomieszczenie to musi pełnić kilka zupełnie różnych funkcji: dawać poczucie bezpieczeństwa, być przytulne, gwarantować przestrzeń do zabawy i nauki, umożliwiać rozwój wyobraźni, a jednocześnie być azylem gwarantującym intymność i wypoczynek. Zatem wszystkie przedmioty, które trafią do tego pokoju, muszą być absolutnie wyjątkowe i i najwyższej jakości. Znalezienie takich elementów wyposażenia pokoju dla małych, lecz jakże ważnych członków rodziny, oraz wyszukanie wytwórców, którzy dostarczaliby produkty spełniające najwyższe wymagania wzornictwa i bezpieczeństwa, nie było łatwe. Na szczęście udało się – co widać na załączonych zdjęciach.

www.poshtots.com