Blue Train to pociąg wyjątkowy: kursując między dwiema stolicami RPA zabiera pasażerów w wypełnioną przepychem i luksusami podróż po jednym z najpiękniejszych zakątków naszej planety.

Blue Train zaliczany jest do trójki najbardziej ekskluzywnych pociągów świata. To pięciogwiazdkowy hotel przemierzający liczącą 1600 kilometrów trasę między Pretorią i Kapsztadem (z ang. Cape Town) w ciągu 27 godzin. Kursują dwa składy jeżdżące w przeciwnych kierunkach (według planu kursów lub w ramach czarteru) z dołączanym wagonem konferencyjnym lub obserwacyjnym. Podróż w kierunku północnym zaczyna się w Kapsztadzie. W tym wariancie goście Blue Train mają okazję zwiedzić Pretorię oraz Matjiesfontein – niewielką miejscowość, która zaistniała dzięki rządowym kolejom Południowej Afryki. Tam też mogą posmakować cherry. Trasa w kierunku południowym zaczyna się w Pretorii; po drodze zaplanowano zwiedzanie „diamentowego miasta”, czyli Kimberly słynącego z kopalni diamentów.

Przepych Blue Train oszałamia. Sam pociąg prezentuje się bardzo efektownie, a jego wnętrza błyszczą lakierowanym drewnem z intarsjami i polerowanym na wysoki połysk marmurem. Pasażerowie otrzymują do dyspozycji świetnie wyposażone, dwuosobowe przedziały, z garderobą i łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową lub pełnowymiarową wannę i podgrzewaną marmurową posadzkę. Przepych widać nawet w stylizacji złoconych baterii przy sanitariatach. Dźwiękoszczelne przedziały posiadają własną klimatyzację; wyposażono je w telefon i sprytnie chowany w zamykanej szafce telewizor – można dzięki niemu napawać się widokiem krajobrazu zarejestrowanym przez kamerę znajdującą się na początku pociągu.

W Blue Train do serc gości trafia się również przez żołądki – w luksusowym wagonie jadalnym serwowane są wykwintne posiłki. Uwaga: do lunchu obowiązuje strój smart casual, a do kolacji – koktajlowy.

Podróż pociągiem kosztuje więcej niż jeden uśmiech, bo w jedną stronę ok. 1050€. Ale uśmiech pojawia się potem na każde jej wspomnienie.

bluetrainsouthafrica.com