Każdy fan przygód Harry’ego Pottera chciałby wybrać się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Nie wszystkim to jest pisane, ale na pocieszenie można zrobić sobie zdjęcie w miejscu, gdzie Harry rozpoczyna swą podróż.

Na londyńskiej stacji kolejowej King’s Cross należy odnaleźć peron 9 i 10, pomiędzy nimi znajduje się platforma 9¾ – magiczna ściana, za którą filmowy pociąg Ekspres Hogwart czekał na uzdolnionych nadprzyrodzonymi mocami uczniów.

Peron 9¾ stał się jedną z kolejnych londyńskich atrakcji turystycznych, przygotowaną z myślą o entuzjastach powieści J. K. Rowling, choć tak naprawdę nie ma tu zbyt wiele do oglądania. W ścianę wbito połowę wózka bagażowego Harry’ego Pottera, nad którym znajduje się tabliczka z numeracją. Niemniej i tak mnóstwo osób każdego dnia ustawia się w kolejce, by właśnie w tym miejscu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Aby było ono ciekawsze można założyć długi szalik i wysoko skoczyć – efekt przechodzenia przez ścianę jest wtedy niemalże autentyczny.

Osoby czujące niedosyt, mające w ręku zwariowaną fotkę, mogą udać się do pobliskiego sklepiku z filmowymi gadżetami – książki, plakaty, koszulki, czapki, maskotki, różdżki i inne akcesoria również cieszą się dużym zainteresowaniem.