Zima nadchodzi (Winter is coming), hasło, które stało się kultowe, nabiera szczególnego znaczenia patrząc na pogodę za oknem. Tym razem zima będzie jednak krótsza niż zazwyczaj i to nie tylko dlatego, że od kwietnia pojawią się nowe odcinki popularnej Gry o Tron.

Tym razem chodzi o cudownie przerobione Minifigurki LEGO, udające postacie z serialu HBO. MiniBIGS na Etsy.com prezentuje figurki, z pomalowanymi twarzami dokładnie w taki sam sposób, jak robi to LEGO, co oznacza, że nie blakną ani się nie zmywają nawet podczas najbardziej zażartej walki. Stworzone przez Myrona McMillina i wyprodukowane w USA, zostały skompletowane z części LEGO, nie są jednak produktem duńskiej firmy, co jednak absolutnie nie umniejsza ich oryginalności. Wręcz przeciwnie.

Zestaw postaci Gry o Tron zawiera: Tyrona Lannistera, Aryę Stark, Neda Starka, Jona Snowa i Daenerys Targaryen. I oczywiście jej smoka. Komplet (choć można kupować pojedyncze figurki), figuruje jako Seria nr. 1, co oznacza, że już niedługo pojawią się pozostali bohaterowie. Co prawda kosztuje on 61 euro ale czego się nie robi dla pokoju w Westeros.

zdjęcia: etsy.com