Być w Meksyku i nie odwiedzić miejsca, gdzie wytwarzany jest jeden z najbardziej pożądanych napojów wyskokowych na świecie, to prawie tak samo jak być w Rzymie i nie widzieć papieża. 

Wycieczki do miejsca, w którym powstaje najlepsza na świecie, słynna Premium Tequila, organizowane są przez luksusowy hotel Four Seasons Resort Punta Mita znajdujący się w Mexico City. To jeden z kilkudziesięciu obiektów tej sieci w Ameryce, ale jedyny, który zaprasza gości na The Ultimate Tequila Tour – wielce oryginalne uzupełnienie pobytu w tej placówce.

Śmigłowiec zawozi wycieczkowiczów do serca krainy zdominowanej przez niebieską agawę, czyli do rodzinnej destylarni José Cuervo. Tu wszystko się zaczyna: niezwykła historia tequili i hotelowa wyprawa. Uczestnicy dostają niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z procesem wytwarzania narodowego trunku mieszkańców Meksyku, na spacer po prywatnych piwnicach producenta oraz po polach porośniętych niekończącymi się rzędami rośliny, dzięki której świat poznał, jak smakuje alkohol w połączeniu z solą i sokiem cytrynowym (lub pomarańczą i cukrem- co kto woli). Widok ciągnących się po horyzont upraw agawy błękitnej, otaczających destylarnię istniejącą od 1795 roku, pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia. Malowniczość i niezwykłość tego krajobrazu została doceniona –wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie pobudza apetyt – po delektowaniu się pięknymi widokami przychodzi czas na degustację bardziej konkretnych rzeczy, czyli wyśmienitego obiadu przygotowanego przez samego szefa kuchni hotelowej oraz równie wyśmienitej tequili serwowanej prosto z beczki. Wszystko to – przy dźwiękach muzyki mariachis.

Po dobrej biesiadzie nadchodzi pora na powrotny lot śmigłowcem do hotelu. Jest prawie pewne, że będzie kołysać – wprost proporcjonalne do ilości wypitej tequili.