Wybór męskich sandałów o nienagannej prezencji stanowi nie lada wyzwanie i wymaga sporej kreatywności. Największe domy mody oraz światowej rangi marki wychodzą naprzeciw męskim oczekiwaniom i proponują sandały, które poza świetnym wyglądem wyróżniają się również wysoką jakością wykonania.

W przypadku męskiego obuwia, jak najbardziej pożądana jest klasyka, co świetnie obrazują projekty włoskiego domu mody Salvatore Ferragamo. Przeplatanka stworzona z czarnych, skórzanych pasków sprawia, że sandały mimo prostej, zachowawczej formy na męskiej stopie prezentuję się ciekawie. Marka Bally postawiła na subtelne kontrasty, które świetnie sprawdzą się w nieformalnych, codziennych stylizacjach. Kontrastujące detale w połączeniu z wyraźnie zarysowanym logo marki tworzą intrygujący efekt. Czekoladowy brąz zestawiony z kremowym beżem, przełamany czerwonym paskiem to idealne połączenie kolorów będące zarazem klasycznym, jak i interesującym rozwiązaniem. Nie można pominąć projektów domu mody Kenzo, który proponuje sandały o masywnej podeszwie z szerokimi, skórzanymi paskami. Marka James Long stawia na klasyczny model obuwia letniego, jednak w dość ekstrawaganckim i ryzykownym połączeniu – otóż skórzane sandały w pokazie ss13 zestawione zostały z czarnymi skarpetkami. Sandały z logo Dolce & Gabbana do złudzenia przypominają klasyczne pantofle, jednak dzięki wycięciom nabierają letniego charakteru.

Jak widać najwięksi, światowi projektanci potrafią odczarować mit męskich sandałów i stworzyć obuwie modne i stylowe o wybitnie męskiej stylistyce. Kolejny ruch należy do panów.