- Dobra, towary i prezenty luksusowe – SPEND IT - http://spendit.pl -

Męskie Lato 2013

Modny mężczyzn latem 2013 będzie musiał zmierzyć się z kilkoma poważnymi wyzwaniami. By wyglądać nie tylko modnie, ale także dobrze, trzeba będzie wybrać te trendy, które pasują do każdej sylwetki. Jednym z tych bardziej kontrowersyjnych tendencji w modzie męskiej są krótkie, dopasowane szorty oraz wąskie spodnie o kroju „marchewki”. To na pewno dominujące tendencje sezonu.

Rok 2012 był rokiem sportu, nic więc dziwnego w tym, że trendy związane ze sportem zdominowały letnie kolekcje dla mężczyzn na sezon wiosna/lato 2013. Eleganckie garnitury wykonane z lekkich i przewiewnych tkanin, z krótkimi dopasowanymi spodenkami lub wąskimi spodniami, można było zobaczyć na pokazach mody wielkich projektantów. Jil Sander, Kenzo, Moschino i Louis Vuitton zdecydowali się na kolorowe połączenia sportowych marynarek z szortami, natomiast Emporio Armani wybrał monochromatyczne stylizacje i klasyczne dwurzędowe marynarki. Dopasowane wąskie spodnie pokazali między innymi Paul Smith i Kris van Assche.

Dla mężczyzn niskiego wzrostu moda na sezon wiosna/lato 2013 będzie prawdziwym wyzwaniem. Szorty i krótkie spodnie to nie jest odpowiednia propozycja dla każdego. Warto jednak pamiętać o tym, że monochromatyczne stylizacje dla niższych mężczyzn mogą być dobrym rozwiązaniem – niezależnie od tego czy panowie wybiorą szorty, czy spodnie kończące się tuż przy kostce.