John Malkovich to wybitny aktor i reżyser, który wkroczył do świata filmu rolami na długo pozostającymi w pamięci widzów. W roku 2009 artysta ujawnił światu kolejny talent, zakładając markę Technobohemian. Malkovich w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że jego zdaniem praca aktora i projektanta ma ze sobą wiele wspólnego, bowiem w obu przypadkach chodzi o kreowanie postaci i przybieranie ról.

Aktor bierze aktywny udział w tworzeniu ubrań dla własnej marki, jego działalność nie ogranicza się do sygnowania znanym nazwiskiem pracy innych osób, jak często robią osoby ze świata show-biznesu. Sam wybiera tkaniny szkicuje projekty, które są realizacją jego własnych pomysłów. Wykonaniem kolekcji Johna Malkovicha zajmują się profesjonalni krawcy, którzy do tego celu używają wysokiej jakości materiałów. W swoich projektach Malkovich dąży do aktualizacji stylu postaci bohemy, inspiracje czerpie najczęściej z ulicy i kina. Modowe poczynania aktora zyskały aprobatę światowych mistrzów mody, w roku 2009 kolekcja letnich garniturów White Homme  była chwalona m.in. przez dom mody Gucci i Versace.

Kilka tygodni temu marka poszerzyła swoją działalność, podpisując umowę ze sklepem internetowym YOOX.com, za pośrednictwem którego są już sprzedawane ubrania Technobohemian. Na stronie jest dostępna najnowsza kolekcja stworzona przez Johna Malkovicha na sezon lato 2013. Aktor proponuje m.in. koszulki, kąpielówki, bermudy, wśród prezentowanych projektów znalazł się również kapelusz i inne akcesoria. Ceny wahają się od 69 do 404 euro. Jeśli chodzi o gamę kolorystyczna kolekcji to dominują odcienie błękitu i czerwieni. Niewątpliwie są to projekty, które stawiają na komfort, jednak nie są pozbawione również swoistej elegancji.

www.Technobohemian.it