Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych, Michelle Obama, zapowiedziała wydanie swoich pamiętników.

13 listopada tego roku pojawi się książka zatytułowana „Becoming”, wydana przez Penguin Random House, który zakupił prawa do pamiętników byłej Pary Prezydenckiej za, podobno, 65 milionów dolarów.

Michelle Obama powiedziała: „Pisanie tej książki było bardzo osobistym doświadczeniem”. Żona Prezydenta Baracka Obamy ma nadzieję, że jej historia przekona każdego, iż może zostać kim tylko chce. Pamiętniki mają objąć życia Michelle od urodzenia w południowej dzielnicy Chicago, poprzez lata godzenia pracy zawodowej z byciem mamą dwóch córek, po lata spędzone w Białym Domu.
„Pisanie pozwoliło mi po raz pierwszy spojrzeć uczciwie i szczerze na niespodziewaną drogę, jaką obrało moje życie. Nie mogę się doczekać, żeby opowiedzieć tą historię” wyjaśniła Michelle. Książka ma się ukazać jednocześnie w 24 językach (choć nie wiemy, czy polski jest jednym z nich), a sama była Pierwsza Dama ruszy w międzynarodową trasę ją promującą.

To nie pierwsza książka napisana przez Michelle Obamę, w 2012 wydała ona „American Grown”, opowiadającą o przydomowym ogrodku warzywnym Białego Domu oraz promocji zdrowego żywienia wśród młodzieży.