25 maja pod młotek największej w Europie aukcji charytatywnej Life Ball trafi wyjątkowy samochód – MINI Paceman sygnowany przez ikonę mody Roberto Cavalliego. Dochód przeznaczony będzie na walkę i zapobieganie HIV oraz AIDS.

BMW Group, właściciel MINI, od 2000 angażuje się w program walki z HIV oraz AIDS w swych fabrykach w RPA. Samochody MINI od trzynastu lat są licytowane na Life Ball. Za każdym razem na aukcję trafiał model powstały we współpracy z gwiazdami światowej mody – swoje ślady na samochodach zostawiali m.in. Heidi Klum, Donatella Versace, Renzo Rosso z Diesel, Diane von Furstenberg, Francisco Costa z Calvin Klein, czy duet projektantów DSQUARED2. W zeszłym roku MINI Roadster ozdobiła Franca Sozzani.

Jak przyznaje Robert Cavalli praca przy własnym modelu była dla niego bardzo przyjemnym i fascynującym doświadczeniem. Zaprojektowany przez niego samochód wyróżnia się opalizującym lakierem, który zmienia kolor od czerni do brązu w zależności od kątu padania światła – ten autorski zabieg projektant od lat stosuje we własnych samochodach. Dodatkowo na dachu umieszczono logo Cavalli, a rękę Włocha widać również we wnętrzu samochodu, które jest stylowe i eleganckie.

MINI Paceman to najnowszy model z rodziny MINI. To zwinne, dwudrzwiowe coupe typu Sports Activity. Według producenta, samochód doskonale współgra z niekonwencjonalnym stylem projektów Cavalliego i wybór projektanta nie był przypadkowy. Dzień przed aukcją MINI zostanie zaprezentowane podczas otwarcia nowego sklepu Roberta Cavalliego we Wiedniu w Goldenes Quart1er.

Start licytacji zaplanowano na godzinę 17 w Sali Ceremonii wiedeńskiego pałacu Hofburg podczas AIDS Solidarity Gala. Do tej pory wpływy z aukcji fundacji Life Ball przekroczyły pół miliona euro.

Zdjęcie: materiały prasowe BMW Group